
49th Parallel Coffee Roasters
Burundi Hafi Natural Filter Roast
Burundi Hafi Natural Filter Roast is a Burundi - Muyinga Province, Burundi, Natural, Bourbon coffee from 49th Parallel Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Burundi - Muyinga Province, Burundi
- Process
- Natural
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Various Smallholder Producers
Available Sizes▾
- 301g — $20.00 ($6.64/100g)
- 2268g — $137.00 ($6.04/100g)

Burundi Hafi Natural Filter Roast
Burundi Hafi Natural Filter Roast is a Burundi - Muyinga Province, Burundi, Natural, Bourbon coffee from 49th Parallel Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Burundi - Muyinga Province, Burundi
- Process
- Natural
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Various Smallholder Producers
Available Sizes
- 301g — $20.00 ($6.64/100g)
- 2268g — $137.00 ($6.04/100g)
Similar coffees to this Burundi - Muyinga Province, Burundi Natural Bourbon

Burundi Ntwari Natural
Muyinga Province, Burundi Natural Bourbon
Red Rooster Coffee
$29.75

Rimiro Natural
Burundi Natural Red Bourbon
BlendIn Coffee Club
$22.00

MUBUGA / BURUNDI / NATURAL / BOURBON
BURUNDI NATURAL BOURBON
Ordinary Coffee Roasters
$18.20

Heza
Heza Washing Station, Kayanza, Burundi Washed Bourbon
Red Bank Coffee Roasters
$15.92
Description
Producer: Various Smallholder Producers Country: Burundi Region: Muyinga Province, Burundi Elevation: 1715 masl Variety: Bourbon Process Method: Natural Roast Level: Medium Light Filter Roast
About 49th Parallel Coffee Roasters
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
More from 49th Parallel Coffee Roasters

El Salvador Cerro Las Ranas Espresso
$18.00

Golden Hour - Ethiopian Kaffa Bitta Espresso
$19.00

Kenya Nyeri Ndiaini Filter Roast
$28.00

Decaf Colombia Espresso
$17.00

Kenya Nyeri Ndaroini Filter Roast
$20.00

Ethiopia Yirgacheffe Aricha Espresso
$20.00