
Ceremony Coffee Roasters
Climate Project
Climate Project is a Guatemala, Washed, Bourbon, Caturra, Pache coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $22.50 ($6.62/100g)
- 340g — $129.00 ($37.94/100g)
- 907g — $51.00 ($5.62/100g)
- 2268g — $115.00 ($5.07/100g)

Climate Project
Climate Project is a Guatemala, Washed, Bourbon, Caturra, Pache coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $22.50 ($6.62/100g)
- 340g — $129.00 ($37.94/100g)
- 907g — $51.00 ($5.62/100g)
- 2268g — $115.00 ($5.07/100g)
Similar coffees to this Guatemala Washed Bourbon, Caturra, Pache

Guatemala, Ixlama
Guatemala, Huehuetenango, Guatemala Washed Bourbon & Caturra
Methodical Coffee
$21.90

La Laguneta
Guatemala Washed Bourbon, Catuai, Caturra
Monogram Coffee
$13.41

Guatemala Finca Rosma
Huehuetenango : Washed Bourbon
Kuma Coffee
$25.00

Sugar Heist
Guatemala Traditional Washed Bourbon, |, Caturra
Phil & Sebastian
$14.79

Guatamela - Huehuetenango
Huehuetenango, Guatemala Washed Bourbon, Caturra, Catimor, Maragogype, Pache
SK Coffee
$27.00

Smooth Operator
Guatemala Traditional Washed Bourbon, |, Caturra
Phil & Sebastian
$11.12
Description
Elevation: 1500MASL Harvest: 2026 Roast: Medium Acidity: Balanced Tasting notes: Roasted Almond, Brownie Batter, Sweet
About Ceremony Coffee Roasters
- Location
- Maryland, United States
- Region
- North America
More from Ceremony Coffee Roasters

Mexico Las Tejedoras
$23.00

Ethiopia Yirgacheffe Chelbesa
$26.00

Ethiopia Laayyoo
$29.50

Ethiopia Othosololo
$32.00

Kenya Murang'a Gondo AB
$26.00

Fall Annuals 2026
$25.00


