
Corridor Seven Coffee Roasters
LEAN Blend
LEAN Blend is a India, Washed coffee from Corridor Seven Coffee Roasters.
In stock since:
Available Sizes▾
- 250g — $6.67 ($2.67/100g)
- 500g — $12.40 ($2.48/100g)
- 1000g — $22.71 ($2.27/100g)

LEAN Blend
LEAN Blend is a India, Washed coffee from Corridor Seven Coffee Roasters.
In stock since:
Available Sizes
- 250g — $6.67 ($2.67/100g)
- 500g — $12.40 ($2.48/100g)
- 1000g — $22.71 ($2.27/100g)
Similar coffees across all roasters

Kaffeelix - Blend Eins Espresso
Blend Natural & Washed Mixed Varieties
Speciality Coffee CA
$16.00

Light Roast Coffee
Ethiopia, Colombia Washed Caturra
Coffee Bros.
$10.29

Benchmark
Archers Coffee
$12.25

Blend Eins
Modern espresso blend Natural mixed varieties
Kaffeelix
$11.69

Downtown Blend, Organic & Fair Trade
Bean & Bean Coffee Roasters
$22.00

Coffee Organic Expresso
Washed Blend
Terres de Café
$52.91
Description
Tastes Like - Medium Bodied, Hint of Cinnamon & Sweet Finish || Roasting Profile - Espresso || Process - Washed || Harvest Year- 2025 || 100% Arabica Lean Blend is a coffee specifically curated for Lean, designed to complement its menu. This blend is crafted to fit seamlessly into the workflow at Lean, providing a coffee experience tailored to suit the environment and the needs of the patrons at Lean, offering a blend that aligns with the location.
About Corridor Seven Coffee Roasters
- Location
- Maharashtra, India
- Region
- Asia/Pacific
- Currency
- INR
More from Corridor Seven Coffee Roasters

Salawara Estate - Mosto Honey Sun Dried
$9.79

Tribal farms from Koraput, Odisii Coffee
$10.63

Melkodige Estate
$7.81

Decaf
$13.34

Ratnagiri Peaberry
$7.29

Basankhan Estate
$7.19










