
Hola Coffee
Brasil - Rodomunho Dark Room
Brasil - Rodomunho Dark Room is a Brasil, Cerrado Mineiro, Río Paranaiba, natural dark room, Sidra coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Brasil, Cerrado Mineiro, Río Paranaiba
- Process
- natural dark room
- Variety
- Sidra
- Producer
- Fazenda Rodomunho, Thiago Corsi da Silva
Available Sizes▾
- 250g — $25.03 ($10.01/100g)
- 1000g — $88.75 ($8.87/100g)
- 3000g — $266.24 ($8.87/100g)

Brasil - Rodomunho Dark Room
Brasil - Rodomunho Dark Room is a Brasil, Cerrado Mineiro, Río Paranaiba, natural dark room, Sidra coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Brasil, Cerrado Mineiro, Río Paranaiba
- Process
- natural dark room
- Variety
- Sidra
- Producer
- Fazenda Rodomunho, Thiago Corsi da Silva
Available Sizes
- 250g — $25.03 ($10.01/100g)
- 1000g — $88.75 ($8.87/100g)
- 3000g — $266.24 ($8.87/100g)
Similar coffees to this Brasil, Cerrado Mineiro, Río Paranaiba natural dark room Sidra

Santa Colomba
Cerrado Natural Mixed
Obadiah Coffee Roasters
$16.22

Dark Roast
Brazil Natural CATURRA & CATUAI
Bonanza Coffee
$15.82

Coffee Fazendas
Brazil Natural
Terres de Café
$14.91

Brazil - Santuario Sul Sudan Rume Washed
Carmo De Minas Washed Sudan Rume
Archers Coffee
$14.98

Brazil - Fazenda IP
Carmo de Minas Natural Yellow Bourbon
Archers Coffee
$11.44

Coromandel
Minas Gerais, Brazil Natural Topázio, Catuaí 9, Paraíso, Árara, Icatu
Fábrica Coffee Roasters
$18.20
Description
DETALLES TÉCNICOS Origen: Brasil, Cerrado Mineiro, Río Paranaiba Proceso: natural dark room Altitud: 1.100 msnm Varietal: Sidra Finca y productor: Fazenda Rodomunho, Thiago Corsi da Silva Cosecha: 2025











