
La Cabra
$3.81250gIn Stock
Alto Naranjal
Alto Naranjal is a Colombia, Nariño, Washed, Caturra, Colombia, Castillo coffee from La Cabra.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Nariño
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra, Colombia, Castillo
- Producer
- Leonardo Loaiza
Available Sizes▾
- 250g — $3.81 ($1.52/100g)
- 1000g — $14.16 ($1.42/100g)

Alto Naranjal
Alto Naranjal is a Colombia, Nariño, Washed, Caturra, Colombia, Castillo coffee from La Cabra.
$3.81250g$1.52/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Nariño
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra, Colombia, Castillo
- Producer
- Leonardo Loaiza
Available Sizes
- 250g — $3.81 ($1.52/100g)
- 1000g — $14.16 ($1.42/100g)
Similar coffees to this Colombia, Nariño Washed Caturra, Colombia, Castillo

Colombia - Narino
La Union, Narino, Colombia Washed Castillo, Colombia
SK Coffee
$21.00

La Palma, Colombia
Colombia Washed 48h Fermentation Caturra Chiroso
Atmans Coffee
$15.93
El Pedregal - Colombian Microlot - 300g
Nariño, Colombia Washed Caturra
Thom Bargen
$28.00
Description
Bright citrus, red berries and deep dried fruit in this lot by Leonardo Loaiza in Buesaco, Nariño.






