BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
PERC UP
USA|Perc Coffee

Perc Coffee

$11.50113gIn Stock

PERC UP

PERC UP is a Multiple, Multiple, Multiple coffee from Perc Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Perc Coffee

Details

Origin
Multiple
Process
Multiple
Variety
Multiple
Available Sizes▾
  • 113g — $11.50 ($10.18/100g)
  • 368g — $23.00 ($6.25/100g)
  • 907g — $53.00 ($5.84/100g)
  • 2267g — $105.00 ($4.63/100g)

Description

A BALANCED AND SWEET COFFEE THAT WILL ROCK YOUR WORLD! PERC UP is a great place to start if you’re new to PERC. If you want a rock-solid daily driver, this is the coffee for you. We start with an amazing washed Ethiopian, add a little of this and a little of that, and boom. We have an approachable, reliable, and even magical cup of coffee. Expect a balanced coffee with flavors of sweet orange and brown sugar. PERC UP is the perfect coffee for everyone with a pulse (and even those without). Shoutout to my zombies, where you at?

About Perc Coffee

Location
Georgia, US
Region
North America
Visit Perc Coffee →