BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Poma Coffee

Poma Coffee is a specialty coffee roaster based in Denmark. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Poma Coffee.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Ecuador
Common processes
Washed, Natural, Honey
New in last 30 days
5 (2.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-23
Latest restock
2026-09-28

12 coffees in stock (33 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Jardines del Edén - Washed Java
Denmark|Poma Coffee

$45.00 · 150g · $30.00/100g

2 sizes
  • 150g — $45.00 ($30.00/100g)
  • 1000g — $288.00 ($28.80/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Java
Producer
Jardines del Edén
Las Brisas - Washed Bourbon Aji
Denmark|Poma Coffee

$33.00 · 200g · $16.50/100g

2 sizes
  • 200g — $33.00 ($16.50/100g)
  • 1000g — $135.00 ($13.50/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Bourbon
Producer
Las Brisas
Finca Soledad - Washed Sydra
Denmark|Poma Coffee

$47.00 · 150g · $31.33/100g

2 sizes
  • 150g — $47.00 ($31.33/100g)
  • 1000g — $257.00 ($25.70/100g)

Details

Origin
Ecuador
Process
Washed
Variety
Sidra
Producer
Finca Soledad
Access denied
Denmark|Poma Coffee

$12.00 · 200g · $6.00/100g

3 sizes
  • 200g — $12.00 ($6.00/100g)
  • 1000g — $41.00 ($4.10/100g)
  • 3000g — $119.00 ($3.97/100g)

Details

Origin
Huila
Process
Washed
Variety
Castillo
Access denied
Denmark|Poma Coffee

$18.00 · 200g · $9.00/100g

2 sizes
  • 200g — $18.00 ($9.00/100g)
  • 1000g — $73.00 ($7.30/100g)
Access denied
Denmark|Poma Coffee

$15.00 · 200g · $7.50/100g

2 sizes
  • 200g — $15.00 ($7.50/100g)
  • 1000g — $58.00 ($5.80/100g)
Gesha Village - Illubabor Forest Reserve (Hart)
Denmark|Poma Coffee

$12.00 · 200g · $6.00/100g

2 sizes
  • 200g — $12.00 ($6.00/100g)
  • 3000g — $89.00 ($2.97/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed
Variety
Illubabor
Producer
Gesha Village
Access denied
Denmark|Poma Coffee

$28.00 · 150g · $18.67/100g

2 sizes
  • 150g — $28.00 ($18.67/100g)
  • 1000g — $171.00 ($17.10/100g)
Access denied
Denmark|Poma Coffee

$28.00 · 150g · $18.67/100g

2 sizes
  • 150g — $28.00 ($18.67/100g)
  • 1000g — $171.00 ($17.10/100g)
Access denied
Denmark|Poma Coffee

$16.00 · 200g · $8.00/100g

2 sizes
  • 200g — $16.00 ($8.00/100g)
  • 1000g — $65.00 ($6.50/100g)
Access denied
Denmark|Poma Coffee

$13.00 · 200g · $6.50/100g

3 sizes
  • 200g — $13.00 ($6.50/100g)
  • 1000g — $44.00 ($4.40/100g)
  • 3000g — $128.00 ($4.27/100g)