
Red Bank Coffee Roasters
Decaf
Decaf is a Riosucio, Caldas, Colombia, Washed, EA 'Sugar Cane' Decaffeination, Colombia, Caturra, Castillo coffee from Red Bank Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Riosucio, Caldas, Colombia
- Process
- Washed, EA 'Sugar Cane' Decaffeination
- Variety
- Colombia, Caturra, Castillo
Available Sizes▾
- 250g — $15.92 ($6.37/100g)
- 1000g — $58.36 ($5.84/100g)

Decaf
Decaf is a Riosucio, Caldas, Colombia, Washed, EA 'Sugar Cane' Decaffeination, Colombia, Caturra, Castillo coffee from Red Bank Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Riosucio, Caldas, Colombia
- Process
- Washed, EA 'Sugar Cane' Decaffeination
- Variety
- Colombia, Caturra, Castillo
Available Sizes
- 250g — $15.92 ($6.37/100g)
- 1000g — $58.36 ($5.84/100g)
Similar coffees to this Riosucio, Caldas, Colombia Washed, EA 'Sugar Cane' Decaffeination Colombia, Caturra, Castillo

Decaffeinated - La Serrania Washed
Colombia E.A. Sugarcane Washed Caturra, Castillo, Colombia
Special Guests Coffee
$14.59

Sugarcane Decaf · Colombia · Cocoa & Citrus
Various, Colombia Washed Castillo & Caturra
Shavi Coffee Roasters
$21.00

DECAF Colombia - Los Trapiches: Washed, Caturra, Colombia & Castillo
Colombia Washed Caturra, Colombia & Castillo
3fe Coffee
$17.07

Decaf Magdalena, Colombia
Colombia Castillo, Colombia, Caturra
Ritual Coffee Roasters
$25.50

Ravine Decaf
Nariño, Colombia Washed, sugarcane E.A. decaffeination Colombia, Caturra
Parlor Coffee
$21.00

Decaf - entkoffeinierter Kolumbien Filter
Kolumbien Washed Colombia, Castillo, Caturra
19 Grams
$15.00
Description
Origin: Riosucio, Caldas Country: Colombia Altitude: 1,600-2,050 MASL Process: Washed, EA 'Sugar Cane' Decaffeination Variety: Colombia, Caturra, Castillo Notes: Fig, Fudge, Marmalade
About Red Bank Coffee Roasters
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP












