BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
San Vicente · Colombia · Washed · Red Fruits & Molasses
USA|Shavi Coffee Roasters

Shavi Coffee Roasters

$22.00340gIn Stock

San Vicente · Colombia · Washed · Red Fruits & Molasses

San Vicente · Colombia · Washed · Red Fruits & Molasses is a Huila, Colombia, Washed, Colombia, Castillo, Caturra coffee from Shavi Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Shavi Coffee Roasters

Details

Origin
Huila, Colombia
Process
Washed
Variety
Colombia, Castillo, Caturra
Producer
OCCICAFE Cooperative
Available Sizes▾
  • 340g — $22.00 ($6.47/100g)
  • 907g — $45.00 ($4.96/100g)
  • 2267g — $99.00 ($4.37/100g)

Description

Process Washed Country Colombia Region Huila Altitude 2000 masl Variety Colombia, Castillo, Caturra Partnered Since 2026 #shopify-section-template--20232338571502__text_columns_d8LH9p { background-color: #f2d0a9; } #shopify-section-template--20232338571502__text_columns_d8LH9p { background: radial-gradient(rgba(242, 208, 169, 1) 32%, rgba(255, 154, 98, 1) 100%); } Process Washed Country Colombia Region Huila Altitude 2000 masl Variety Colombia, Castillo, Caturra Partnered Since 2026 Process Washed Country Colombia Region Huila Altitude 2000 masl Variety Colombia, Castillo, Caturra Partnered Since 2026

About Shavi Coffee Roasters

Location
District of Columbia, United States
Region
North America
Visit Shavi Coffee Roasters →