Style Coffee
Style Coffee is a specialty coffee roaster based in Kyoto, Japan. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Style Coffee.
- Top origins
- Honduras, Ethiopia, Kenya
- Common processes
- Washed, Pulped natural, Washed Mountain water
- New in last 30 days
- 1 (6.3/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-17
- Latest restock
- 2026-09-17
15 coffees in stock (19 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated
![[Espresso Roast] Brazil - Monte Alegre / 200g](https://baseec-img-mng.akamaized.net/images/item/origin/e4ed2da058ba927aa434ff146e703203.jpg?imformat=generic&q=90&im=Resize,width=1200,type=normal)
$11.03 · 200g · $5.51/100g
Details
- Origin
- Alfenas, Sul de Minas, Brazil
- Process
- Pulped natural
- Variety
- Yellow Bourbon

$16.96 · 200g · $8.48/100g

$35.06 · 500g · $7.01/100g

$16.57 · 200g · $8.29/100g
![[ Espresso Roast ] Brazil - Monte Alegre / ちょっとお得な500G](https://baseec-img-mng.akamaized.net/images/item/origin/629b48ceda1d10348018343dde217213.jpg?imformat=generic&q=90&im=Resize,width=1200,type=normal)
$24.86 · 500g · $4.97/100g
Details
- Origin
- Alfenas, Sul de Minas, Brazil
- Process
- Pulped natural
- Variety
- Yellow Bourbon
![[Decaf] Ethiopia /Sidamo G2 / 200g](https://baseec-img-mng.akamaized.net/images/item/origin/4cb424531c9c5848bde9d53b6942d161.jpg?imformat=generic&q=90&im=Resize,width=1200,type=normal)
$17.85 · 200g · $8.92/100g
Details
- Origin
- Sidamo, Ethiopia
- Process
- Washed Mountain water
- Variety
- Heirlomm
![[Decaf] Ethiopia /Sidamo G2 / ちょっとお得な500G](https://baseec-img-mng.akamaized.net/images/item/origin/872f78738389cd5649b1e5c46fc01c40.jpg?imformat=generic&q=90&im=Resize,width=1200,type=normal)
$40.16 · 500g · $8.03/100g
Details
- Origin
- Sidamo, Ethiopia
- Process
- Washed Mountain water
- Variety
- Heirlomm

$15.62 · 200g · $7.81/100g
Details
- Origin
- Kianbu, Kenya
- Process
- Washed
- Variety
- SL28, SL34

$35.06 · 500g · $7.01/100g
Details
- Origin
- Kianbu, Kenya
- Process
- Washed
- Variety
- SL28, SL34

$15.30 · 100g · $15.30/100g
Details
- Origin
- Santa Barbara, Honduras
- Process
- Fully Washed
- Variety
- Geisha

$15.62 · 200g · $7.81/100g

$15.62 · 200g · $7.81/100g

$35.06 · 500g · $7.01/100g

$38.25 · 500g · $7.65/100g
Details
- Origin
- Honduras
