
Tandem Coffee Roasters
Stoker
Stoker is a Washed coffee from Tandem Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Process
- Washed
Available Sizes▾
- 340g — $19.00 ($5.59/100g)
- 340g — $20.00 ($5.88/100g)
- 907g — $41.00 ($4.52/100g)
- 907g — $42.00 ($4.63/100g)
- 2267g — $90.00 ($3.97/100g)
- 2267g — $91.00 ($4.01/100g)

Stoker
Stoker is a Washed coffee from Tandem Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Process
- Washed
Available Sizes
- 340g — $19.00 ($5.59/100g)
- 340g — $20.00 ($5.88/100g)
- 907g — $41.00 ($4.52/100g)
- 907g — $42.00 ($4.63/100g)
- 2267g — $90.00 ($3.97/100g)
- 2267g — $91.00 ($4.01/100g)
Similar coffees to this Washed

Darketype Dark Roast
Archetype Coffee
$21.00

Late Night
Methodical Coffee
$18.48

Detour Dark
Detour Coffee Roasters
$15.53

Northwesterly
Olympia Coffee Roasting
$20.00

Belly Warmer
Methodical Coffee
$19.28

Opus Dark Roast
Chromatic Coffee
$24.99
Description
Sometimes you want a delicious, no-nonsense cup of coffee, beloved by metalheads and hardcore grandmothers alike. That’s why Tandem shed its “Light Roaster” mantle to create our version of a “Kinda Dark” roasted coffee. Inspired by late-night diner runs, hot donuts, and arctic blasts, Stoker’s pleasantly sweet roastiness will carry you through the day.
About Tandem Coffee Roasters
- Location
- Maine, United States
- Region
- North America
More from Tandem Coffee Roasters

Alejandrina Maytan - Peru
$29.00

Kambarare - Kenya
$21.00

Hamasho Borena - Ethiopia
$23.00

Tima - Guji, Ethiopia
$26.00

Kivanga - Kenya
$20.00

Shoondhisa Natural - Ethiopia
$18.00











