
Zennor Coffee
El Indio : House Decaf
El Indio : House Decaf is a Colombia, Natural Sugar Cane Decaf, Caturra coffee from Zennor Coffee.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes▾
- 220g — $18.57 ($8.44/100g)
- 1000g — $67.64 ($6.76/100g)

El Indio : House Decaf
El Indio : House Decaf is a Colombia, Natural Sugar Cane Decaf, Caturra coffee from Zennor Coffee.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes
- 220g — $18.57 ($8.44/100g)
- 1000g — $67.64 ($6.76/100g)
Similar coffees to this Colombia Natural Sugar Cane Decaf Caturra

Decaf Colombia - Inzà
Colombia, Inzà, Cauca Natural EA decaffeinated Caturra, colombia, castillo
Solberg & Hansen
$15.46

Colombia - Condor, Decaf
Piedra Grande, Tolima EA Sugarcane Caturra
Archers Coffee
$17.70

El Vergel Decaf, Colombia
Colombia EA SugarCane Decaf, Natural Caturra Rojo y Amarillo
Atmans Coffee
$20.48

Decaf
Riosucio, Caldas, Colombia Washed, EA 'Sugar Cane' Decaffeination Colombia, Caturra, Castillo
Red Bank Coffee Roasters
$15.92

Decaf Colombia - Inzà Espresso
Colombia, Inzà, Cauca Natural EA decaffeinated Caturra, colombia, castillo
Solberg & Hansen
$15.46

Decaf Colombia Espresso
Colombia - Colombia Natural Castillo, Caturra, Colombia
49th Parallel Coffee Roasters
$17.00
Description
Cherry - Fudge - Bergamot Origin: Colombia Producer: 175 smallholder farming families Process: Natural Sugar Cane Decaf Variety: Caturra Altitude: 1500 - 2150 MASL














