
Almanac Coffee
WHITE OAK
WHITE OAK is a specialty coffee from Almanac Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $10.54 ($4.21/100g)
- 500g — $21.07 ($4.21/100g)
- 1000g — $35.82 ($3.58/100g)

WHITE OAK
WHITE OAK is a specialty coffee from Almanac Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $10.54 ($4.21/100g)
- 500g — $21.07 ($4.21/100g)
- 1000g — $35.82 ($3.58/100g)
Similar coffees across all roasters

Treehouse Blend
Central and South America Washed
Elixr Coffee
$18.00

Hometown Blend (House Blend)
Iowa Coffee Roasters
$10.00

Answer
Central America & Africa - Various Washed, Natural Various
Cat & Cloud
$16.40

Aloha Blend
Hawaii
Tradition Coffee Roasters
$16.00

House Blend
Various Natural / Dry
Goodboybob
$19.00

Studio Blend
South America Natural + Washed Mixed (Acaiá, Castillo)
Slow Coffee
$14.00
Description
Our signature house blend has Coconut, Honey and Caramel flavours throughout. This blend is an absolute stand out in both milk based coffees and black coffees. White Oak features a mix of Nicaragua and Brazil coffees.
About Almanac Coffee
- Location
- Queensland, Australia
- Region
- Asia/Pacific
- Currency
- AUD
More from Almanac Coffee

COLOMBIA - Red Symphony
$21.77

COLOMBIA - La Esperanza (YEAST)
$18.26

COLOMBIA - Las Moras
$17.56

COSTA RICA - Coope Tarrazu
$17.56

GUATEMALA - El Durazno
$17.56

DECAF - Sugar Cane Process
$14.75








