
La Cabra
$3.81200gOut of Stock
La Cinta
La Cinta is a Colombia, Tolima, Washed, Wush Wush coffee from La Cabra.
Went OOS:
In stock for ~10d 5h
Details
- Origin
- Colombia, Tolima
- Process
- Washed
- Variety
- Wush Wush
- Producer
- Norberto Olaya
Available Sizes▾
- 200g — $3.81 ($1.90/100g)
- 1000g — $18.42 ($1.84/100g)

La Cinta
La Cinta is a Colombia, Tolima, Washed, Wush Wush coffee from La Cabra.
$3.81200g$1.90/100gOut of Stock
Went OOS:
In stock for ~10d 5h
Details
- Origin
- Colombia, Tolima
- Process
- Washed
- Variety
- Wush Wush
- Producer
- Norberto Olaya
Available Sizes
- 200g — $3.81 ($1.90/100g)
- 1000g — $18.42 ($1.84/100g)
Also Available From
Similar coffees to this Colombia, Tolima Washed Wush Wush
.png?ts=1776775173)
de caña
Kolumbien, Cauca Washed, E.A. Caturra, Castillo
Neues Schwarz
$11.95

Paola Trujillo
Colombia Washed Wush Wush
Monogram Coffee
$28.24

Las Perlitas
Colombia, Pitalito, Huila Washed Caturra, Pink Bourbon
Ex Animo Coffee
$18.35

Buena Vista - Colombia - Caturra - Washed
Colombia Washed Caturra
Sorellina Coffee
$14.00
Description
The Wush Wush varietal communicates its floral character in this lot by Norberto Olaya, grown outside Planadas in Tolima.






