
Sightglass Coffee
Hunky Dory Decaf
Hunky Dory Decaf is a Seasonally Varying, Washed / Swiss Water Process, Blended coffee from Sightglass Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Seasonally Varying
- Process
- Washed / Swiss Water Process
- Variety
- Blended
Available Sizes▾
- 340g — $23.50 ($6.91/100g)
- 907g — $59.50 ($6.56/100g)
- 2267g — $141.00 ($6.22/100g)

Hunky Dory Decaf
Hunky Dory Decaf is a Seasonally Varying, Washed / Swiss Water Process, Blended coffee from Sightglass Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Seasonally Varying
- Process
- Washed / Swiss Water Process
- Variety
- Blended
Available Sizes
- 340g — $23.50 ($6.91/100g)
- 907g — $59.50 ($6.56/100g)
- 2267g — $141.00 ($6.22/100g)
Similar coffees to this Seasonally Varying Washed / Swiss Water Process Blended

Decaf Blend
Caffe Lusso
$24.00

Decaf House Blend
Swiss Water
Klatch Coffee
$19.95

Low Strung - Medium Decaf
Colombia, Brazil Washed, Natural Mixed varieties
Greater Goods Roasting
$12.00

Decaf
Decaf Huila, Colombia Washed
Sweet Bloom
$20.50

DecafHouse Decaf
Latin America Swiss Water Process Various Small Producers
St. Ali
$18.28

Java Moon Decaf
H&S
$61.00
Description
Roast Level: Medium Roast Origin: Seasonally Varying Variety / Processing: Blended / Washed / Swiss Water Process Growing Altitude: Varying meters above sea level
About Sightglass Coffee
- Location
- California, United States
- Region
- North America
More from Sightglass Coffee

Kenya, Kiangoi AA, Kirinyaga
$28.50

Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo
$28.00

Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz
$28.00

Mexico, Rancho La Perla, Antonia Fuentes
$28.00

Colombia, Finca Alcatraz, Wilfredo Ule Vargas, Pink Bourbon
$28.00

Ethiopia, Worka Chelbessa, Yirgacheffe, Organic
$28.00








