Tanat Coffee
Tanat Coffee is a specialty coffee roaster based in France. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Tanat Coffee.
- Top origins
- Colombia, Panama, Ethiopia
- Common processes
- Lavé, Naturel, Anaérobie Naturelle
- New in last 30 days
- 17 (22.3/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-28
- Latest restock
- 2026-09-25
20 coffees in stock (234 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated
![Chibor [GW97]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/08/PAQUETWEB-Chibor97.png)
![Janson [Hacienda GW121]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/PAQUETWEB-JANSON121.png)
$36.30 · 100g · $36.30/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Washed - 48h fermentation with Mosto
- Variety
- Geisha
- Producer
- Kaï Janson
![Santa Elena [Geisha Aura]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-santaelena-geishaaura.png)
$37.43 · 100g · $37.43/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Naturel - Fermentation Basse
- Variety
- Geisha
- Producer
- Cafelino - Santa Elena Estate
![Lost Origin [Santa Teresa GW #289]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-lostorigin-santateresa-289.png)
$67.02 · 100g · $67.02/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Yeast Inoculation
- Variety
- Geisha
- Producer
- Ezequiel Batista
![Los Lajones Porton [GN #23109]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-lajonesportongn23109.png)
$63.60 · 100g · $63.60/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Naturel
- Variety
- Geisha
- Producer
- Graciano Cruz
![Los Lajones Bambu [GN10265]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/08/PAQUETWEB-bambu10265.png)
$67.02 · 100g · $67.02/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Naturel
- Variety
- Geisha
- Producer
- Graciano Cruz
![Hacienda la Esmeralda [Lino 6HC]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/08/Lino6HC_BOX.jpg)
$63.60 · 60g · $106.00/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Controlled Honey
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda la Esmeralda
![Abu [GN6265]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/08/PAQUETWEB-abu6265gnnatural.png)
![Abu [GH4135]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/08/PAQUETWEB-abu4135.png)
$35.16 · 100g · $35.16/100g
![Bambito [Geisha Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/PAQUETWEB-bambitogwashed2026v2.png)
$51.09 · 100g · $51.09/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- Bambito Estate, Priscilla Amar de Gonzále
![Elida [Falda CRD GW0403]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/06/PAQUETWEB-Panama-–-Elida-Falda-CRD-GW0403.png)
$45.40 · 100g · $45.40/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Lavé CRD
- Variety
- Geisha
- Producer
- Elida Estate, Wilford Lamastus
![Janson [Hacienda GN115]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/PAQUETWEB-JansonHacienda115.png)
$40.85 · 100g · $40.85/100g
![Hacienda la Esmeralda [Lino 8FC]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/08/PAQUETWEB-lino8FC.png)
$67.02 · 100g · $67.02/100g
Details
- Process
- Fermentation à froid, Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda la Esmeralda
![Finca Sophia [RW4 – Colibri-Poro 40 GW] – Auction Lot](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/08/Finca-Sophia-RW4-Colibri-40GW.png)
$193.43 · 30g · $644.75/100g
Details
- Process
- Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- David Pohl, Kelly Hartmann, Willem Boot
![Finca Sophia [GN51 Colibrí]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/01/SOPHIAGN5-BOX.png)
$56.78 · 60g · $94.63/100g
Details
- Process
- Naturel
- Variety
- Geisha
- Producer
- Kelly Hartmann
![Hacienda la Esmeralda [Lino 4FB]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/05/PAQUETWEB-HLE-Lino-4FB_100g-qrcode.png)
$68.15 · 100g · $68.15/100g
Details
- Process
- Anaérobie Lavée
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda la Esmeralda
![Finca Sophia [GW2 Estación]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/FincaSophiaGW2Estacionbox.png)
$56.78 · 60g · $94.63/100g
Details
- Process
- Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- Kelly Hartmann
![Nest Estate [Geisha Natural – La Terre]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-nestestate-geishanat.webp)
$35.16 · 100g · $35.16/100g
Details
- Origin
- China
- Process
- Naturel
- Variety
- Geisha
- Producer
- The Nest Estate
![Finca Rosma [Geisha Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-rosma-geishawashed-1.webp)
$28.33 · 100g · $28.33/100g
Details
- Origin
- Guatemala
- Process
- Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- Finca Rosma, Fredy Milton Morales Merida
![Santa Elena [Geisha Lotus Tanat Lot]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-santaelenalotustanat.png)
$41.98 · 100g · $41.98/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Lavé - Fermentation à froid 120h
- Variety
- Geisha
- Producer
- Cafelino - Santa Elena Estate