BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Back in Stock | Recently Restocked Coffee

Specialty coffees that just came back in stock across 360+ roasters.

308 restocks

308 recently restocked coffees — page 7 of 7

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

DAK - Silky Way
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockColombiaPreorder

$35.00 · 250g · $14.00/100g

3 sizes
  • 250g — $35.00 ($14.00/100g)
  • 1000g — $82.00 ($8.20/100g)
  • 3000g — $205.00 ($6.83/100g)

Details

Origin
Acevedo, Huila, Colombia
Process
Anaerobic Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Jhoan Vergara
DAK - Pretty Nuts
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockBrazilPreorder

$28.00 · 250g · $11.20/100g

3 sizes
  • 250g — $28.00 ($11.20/100g)
  • 1000g — $86.00 ($8.60/100g)
  • 3000g — $226.00 ($7.53/100g)

Details

Origin
Campanha, Mantiqueira de Minas, Brazil
Process
Extended Fermentation Natural
Variety
Arara
Producer
Natalia and Augusto
DAK - Poppy Soda (New Harvest)
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockColombiaPreorder

$42.00 · 200g · $21.00/100g

2 sizes
  • 200g — $42.00 ($21.00/100g)
  • 1000g — $125.00 ($12.50/100g)

Details

Origin
Quindio, Colombia
Process
Multistage Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Sebastian Ramirez
DAK - Lemon Spritz
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockEthiopiaPreorder

$28.00 · 200g · $14.00/100g

3 sizes
  • 200g — $28.00 ($14.00/100g)
  • 1000g — $100.00 ($10.00/100g)
  • 3000g — $246.00 ($8.20/100g)

Details

Origin
Yirgacheffe, Ethiopia
Process
Washed
Variety
Heirloom
Producer
N/A
DAK - Jazz Fruits - 2026 Harvest
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockEthiopiaPreorder

$26.00 · 250g · $10.40/100g

3 sizes
  • 250g — $26.00 ($10.40/100g)
  • 1000g — $66.00 ($6.60/100g)
  • 3000g — $176.00 ($5.87/100g)

Details

Origin
Sidama, Ethiopia
Process
Natural
Variety
Local Landraces
Producer
Daye Bensa
DAK - Hachi Geisha
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockColombiaPreorder

$38.00 · 60g · $63.33/100g

2 sizes
  • 60g — $38.00 ($63.33/100g)
  • 1000g — $496.00 ($49.60/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Geisha
DAK - Cosmo Plum
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockColombiaPreorder

$26.00 · 250g · $10.40/100g

3 sizes
  • 250g — $26.00 ($10.40/100g)
  • 1000g — $82.00 ($8.20/100g)
  • 3000g — $205.00 ($6.83/100g)

Details

Origin
Buesaco, Nariño, Colombia
Process
Natural
Variety
Caturra, Castillo
Producer
Fusion Coffee Exporters and Nordic Approach
DAK - Apricotini
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockEthiopiaPreorder

$29.00 · 250g · $11.60/100g

3 sizes
  • 250g — $29.00 ($11.60/100g)
  • 1000g — $86.00 ($8.60/100g)
  • 3000g — $236.00 ($7.87/100g)

Details

Origin
Gedeo, Ethiopia
Process
Red Honey
Variety
Heirloom (mix of Kudhume and Dega)
Producer
Konga Washing Station