BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Back in Stock | Recently Restocked Coffee

Specialty coffees that just came back in stock across 360+ roasters.

308 restocks

308 recently restocked coffees — page 2 of 7

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Los Crestones: Villalobos, Costa Rica
USA|Ritual Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~111d 20h

In StockCosta Rica

$27.50 · 340g · $8.24/100g

Details

Origin
Costa Rica
Process
Washed
Variety
Villalobos
Producer
Los Crestones: Villalobos
Abbraccio by Altieri
USA|BlendIn Coffee Club

Restocked:

Out of stock for ~4d 12h

In StockPanama

$26.00 · 100g · $26.00/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Santa Lucia, Costa Rica
USA|Ritual Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~4d 22h

In StockCosta Rica

$23.00 · 141g · $16.31/100g

Details

Origin
Costa Rica
Process
Washed
Variety
Caturra
Producer
Santa Lucia
Ethiopia - Adamo
UK|Scenery Coffee

Restocked:

Out of stock for ~1d 18h

In StockEthiopia

$27.85 · 200g · $13.93/100g

2 sizes
  • 200g — $27.85 ($13.93/100g)
  • 500g — $64.99 ($13.00/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Traditional Natural
Variety
JARC 74110 & 74112
Producer
20 smallholder producers, Mayole Coffee (Ture Waji)
MAGNOLIA
Canada|Quietly Coffee

Restocked:

Out of stock for ~6d 14h

In StockEthiopia

$18.00 · 300g · $6.00/100g

2 sizes
  • 300g — $18.00 ($6.00/100g)
  • 2267g — $131.00 ($5.78/100g)

Details

Origin
Wanja Kersa, Jimma, Oromia, Agaro
Process
Fully Washed
Variety
Local Landraces
Producer
Smallholder Farms
DE MELLO - Gentleman
Canada|Speciality Coffee CA

Restocked:

Out of stock for ~4d 10h

In StockBlend

$12.00 · 227g · $5.29/100g

Details

Origin
Brazil
Process
Natural
Variety
Bourbon / Typica
Dinkinesh: Worka Chelbessa, Ethiopia
USA|Little Waves Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~5d 20h

In StockEthiopia

$22.50 · 340g · $6.62/100g

3 sizes
  • 340g — $22.50 ($6.62/100g)
  • 907g — $45.00 ($4.96/100g)
  • 2267g — $112.50 ($4.96/100g)

Details

Origin
Gedeb, Gedeo, Yirgacheffe
Process
Washed
Variety
1974-1975 JARC selections and local landraces
Producer
Neguesse Debela
SNÖVATTEN 250g
Sweden|Lykke Kaffegårdar

Restocked:

Out of stock for ~17d 22h

In StockPeruUncommon

$11.96 · 250g · $5.99/100g

Details

Origin
Agua de Nieve, Monobamba - Chanchamayo, Peru
Process
Fully Washed
Variety
Caturra and Typicas
BIG MONDAY 250g
Sweden|Lykke Kaffegårdar

Restocked:

Out of stock for ~17d 22h

In StockBlend

$11.96 · 250g · $5.99/100g

Details

Origin
Chalatenango, El Salvador
Process
Fully Washed
Variety
Pacas & Bourbon
Lalesa
UK|Full Court Press

Restocked:

Out of stock for ~79d 17h

In StockEthiopia

$18.57 · 200g · $8.29/100g

3 sizes
  • 200g — $16.58 ($8.29/100g)
  • 500g — $36.47 ($7.29/100g)
  • 1000g — $66.32 ($6.63/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
Heirloom
Mamuto AA, Kenya
USA|George Howell Coffee

Restocked:

Out of stock for ~2d 2h

In StockKenya

$45.00 · 226g · $19.91/100g

Details

Origin
Kenya, Kirinyaga
Process
Washed
Variety
SL34 & Heirloom Varieties
Producer
Peter, Jason, and Patrick Mathagu
Kangunu
UK|Horsham Coffee Roaster

Restocked:

Out of stock for ~89d 4h

In StockKenya

$18.24 · 250g · $7.29/100g

2 sizes
  • 250g — $18.24 ($7.29/100g)
  • 1000g — $60.35 ($6.03/100g)

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Variety
SL28, SL34, some Ruiru and Batian
Finca Las Laderas Pacamara
UK|Crankhouse Coffee

Restocked:

Out of stock for ~7d 2h

In StockEl Salvador

$18.57 · 250g · $7.43/100g

Details

Origin
El Salvador
Process
Natural
Variety
Pacamara
The Fermentation Project
UK|Square Mile Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~40d 11h

In StockGuatemala

$18.57 · 370g · $5.02/100g

2 sizes
  • 370g — $18.57 ($5.01/100g)
  • 400g — $27.85 ($6.96/100g)

Details

Origin
Guatemala
Process
Various
Variety
Caturra, H1, Bourbon
Producer
Finca San Miguel Urias
Las Hortensias, Nicaragua, Anaerobic Natural
Australia|Ona

Restocked:

Out of stock for ~2d 20h

In Stock

$15.45 · 200g · $7.73/100g

2 sizes
  • 200g — $15.45 ($7.73/100g)
  • 1000g — $63.22 ($6.32/100g)

Details

Origin
Buenos Aires, Dipilto, Nueva Segovia
Process
Anaerobic Natural
Variety
Marsellesa
Producer
Ana Maria Albir Sotomayor
AUGUSTO BORGES ESPRESSO / BRAZIL
Japan|Fuglen Coffee Roasters Tokyo

Restocked:

Out of stock for ~2d 12h

In StockBrazil

$16.25 · 200g · $8.13/100g

Details

Origin
Sul de Minas > Sao Goncalo do Sapucai, Brazil
Process
Natural
Variety
Yellow Bourbon
Producer
Augusto Borges Ferreira
Esmeralda Geisha Buena Vista 3 · Hacienda La Esmeralda
Germany|Leuchtfeuer Coffee

Restocked:

Out of stock for ~1d 10h

In StockPanama

$38.69 · 125g · $30.95/100g

Details

Origin
Panama · El Velo
Process
washed
Variety
Geisha
Producer
Hacienda la Esmeralda · Petersons Family
Colombia -Yirgacheffe variety
USA|Paradise Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~94d 12h

In StockColombia

$40.00 · 113g · $35.40/100g

2 sizes
  • 113g — $40.00 ($35.40/100g)
  • 340g — $110.00 ($32.35/100g)

Details

Origin
Santa Bárbara, Antioquia, Colombia
Process
Washed
Variety
Yirgacheffe Variety
Producer
Playon de Alajuela
THE ALCHEMIST
USA|HYUNAH Coffee Club

Restocked:

Out of stock for ~20d 2h

In StockRwanda

$25.00 · 250g · $10.00/100g

Details

Origin
NYAMASHEKE, RWANDA
Process
ANAEROBIC NATURAL
Variety
RED BOURBON
Producer
GASHARU FARMS
HONEY DUDE
USA|HYUNAH Coffee Club

Restocked:

Out of stock for ~5d 2h

In StockEcuador

$27.00 · 250g · $10.80/100g

Details

Origin
AZUAY, ECUADOR
Process
NATURAL
Variety
TYPICA
Producer
HACIENDA PILLCOCAJA
APRICOTINI
USA|HYUNAH Coffee Club

Restocked:

Out of stock for ~6d 20h

In StockEthiopia

$28.00 · 250g · $11.20/100g

Details

Origin
GEDEB, ETHIOPIA
Process
RED HONEY
Variety
HEIRLOOM
MANGO TANGO
USA|HYUNAH Coffee Club

Restocked:

Out of stock for ~10d 14h

In StockEthiopia

$28.00 · 250g · $11.20/100g

Details

Origin
GEDEB, ETHIOPIA
Process
NATURAL
Variety
HEIRLOOM
Luna Bermudez - Thermal Shock Geisha
Canada|September

Restocked:

Out of stock for ~9d 12h

In StockColombia

$36.00 · 125g · $28.80/100g

2 sizes
  • 125g — $36.00 ($28.80/100g)
  • 1000g — $200.00 ($20.00/100g)

Details

Origin
Colombia, Cauca, Colombia
Process
Double Anaerobic + Thermal Shock Washed
Variety
Geisha
Producer
Alex Bermudez
Honduras Cup of Excellence #5 Gesha Washed [Score 88.88]
USA|Bean & Bean Coffee Roasters

$54.00 · 113g · $47.79/100g

Details

Origin
Honduras
Process
Washed
Variety
Gesha
Juan Peña
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~14d 4h

In StockEcuador

$25.00 · 250g · $10.00/100g

Details

Origin
Ecuador
Process
Washed
Variety
Typica Mejorado
Buttercream
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~24d 4h

In StockColombia

$28.00 · 250g · $11.20/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Advanced Anaerobic Washed with Thermal Shock
Variety
Castillo
Cloudburst Milk {Espresso}
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~53d

In StockColombia

$17.00 · 250g · $6.80/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Field Blend
Golden Hour
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~67d 16h

In StockColombia

$25.00 · 200g · $12.50/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Advanced Anaerobic Washed with Thermal Shock
Variety
Castillo
Decaffeinated - La Serrania Washed
UK|Special Guests Coffee

Restocked:

Out of stock for ~2d 4h

In StockColombia

$14.59 · 100g · $14.59/100g

Details

Origin
Colombia
Process
E.A. Sugarcane Washed
Variety
Caturra, Castillo, Colombia
La Isla SL28 natural
UK|Horsham Coffee Roaster

Restocked:

Out of stock for ~87d 2h

In StockCosta Rica

$25.86 · 250g · $10.35/100g

2 sizes
  • 250g — $25.86 ($10.35/100g)
  • 1000g — $85.48 ($8.55/100g)

Details

Origin
Costa Rica
Process
Natural
Variety
SL28
Producer
Luis Padilla
Candy Cloud Espresso
Canada|Phil & Sebastian

Restocked:

Out of stock for ~4d 6h

In StockCosta Rica

$19.06 · 250g · $7.62/100g

2 sizes
  • 250g — $19.06 ($7.62/100g)
  • 1134g — $69.18 ($6.10/100g)

Details

Origin
Costa Rica
Process
Red Honey
Variety
Caturra
Producer
Ricardo Perez
Honduras El Pedrero - Washed Process Pink Bourbon
USA|Color Roasters

Restocked:

Out of stock for ~4d 7h

In StockHonduras

$21.00 · 283g · $7.42/100g

3 sizes
  • 283g — $21.00 ($7.42/100g)
  • 907g — $55.00 ($6.06/100g)
  • 2267g — $115.00 ($5.07/100g)

Details

Origin
Tierra Colorada, La Paz, Honduras
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Carlos Ernelio Ortiz ("Don Nelo")
Lolly Drop Espresso
Canada|Phil & Sebastian

Restocked:

Out of stock for ~3d 6h

In StockColombia

$17.65 · 250g · $7.06/100g

2 sizes
  • 250g — $17.65 ($7.06/100g)
  • 1134g — $64.24 ($5.66/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Double Fermented Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Juan Jimenez
Thom Bargen "Always Sunny" BULK 2LBS *Espresso + Filter*
Canada|Revolver

Restocked:

Out of stock for ~4d 18h

In StockBlend

$35.30 · 907g · $3.89/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Colombia / Typica / Castillo
Finca Concepcion, Guatemala
USA|George Howell Coffee

Restocked:

Out of stock for ~34d 16h

In StockGuatemala

$36.00 · 226g · $15.93/100g

Details

Origin
Guatemala, Jalapa
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Vanessa Braun Valle
Rogelio Santiz, Mexico Washed Pink Bourbon
Canada|Subtext Coffee

Restocked:

Out of stock for ~3d

In StockMexico

$23.30 · 250g · $9.32/100g

3 sizes
  • 250g — $23.30 ($9.32/100g)
  • 500g — $45.88 ($9.18/100g)
  • 1000g — $70.94 ($7.09/100g)

Details

Origin
Mexico
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Rogelio Santiz
Huila Fortune Decaf
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~5d

In StockColombia

$21.99 · 250g · $8.80/100g

Details

Origin
Suaza, Colombia
Process
Swiss Water Decaf
Variety
Field Blend
Producer
Smallhold farmers
Danche: Yellow Honey
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~7d

In StockEthiopia

$23.99 · 250g · $9.60/100g

Details

Origin
Gedeb, Ethiopia
Process
Honey
Variety
Kurume/Wolisho
Producer
SNAP/Smallholders of Chelbesa
El Paraiso
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~5d 16h

In StockColombia

$27.00 · 300g · $9.00/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
Alo Coffee
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~10d 12h

In StockEthiopia

$28.00 · 200g · $14.00/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Yellow Honey
Variety
74158
Bambito Estate
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~8d

In StockPanama

$26.00 · 125g · $20.80/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural
Variety
Red Bourbon
Hachi Kokumitsu
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~7d 4h

In StockPanama

$29.00 · 125g · $23.20/100g

Details

Origin
Panama
Process
Washed
Variety
Paraneima
Gachatha AB
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~7d

In StockKenya

$26.00 · 300g · $8.67/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Variety
SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
El Paraiso Lychee
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~7d 14h

In StockColombia

$25.00 · 200g · $12.50/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Double Anaerobic Thermal Shock Washed
Variety
Castillo
La Golondrina
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~89d 11h

In StockColombia

$31.00 · 200g · $15.50/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Geisha
PIERRE LOT:  HACIENDA LA ESMERALDA LINO 3ANB
USA|Port 2050 Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~93d 16h

In StockPanama

$70.00 · 100g · $70.00/100g

Details

Origin
Volcan Chiriqui, Panama
Process
Natural
Variety
Gesha
Producer
Rachel Peterson & the Peterson Family
Kenya Nyawira AA
USA|Heart

Restocked:

Out of stock for ~129d 22h

In StockKenya

$23.00 · 226g · $10.18/100g

4 sizes
  • 226g — $23.00 ($10.18/100g)
  • 297g — $28.00 ($9.43/100g)
  • 453g — $39.00 ($8.61/100g)
  • 2267g — $184.00 ($8.12/100g)

Details

Origin
Embu
Process
Fully washed
Variety
SL28, SL34
Marlon Bolaños - Gesha Washed
USA|Love Letters Charming Coffees

Restocked:

Out of stock for ~15d 10h

In Stock

$21.11 · 120g · $17.59/100g

Details

Process
Washed
Variety
Geisha
SHADY LANE
Canada|Quietly Coffee

Restocked:

Out of stock for ~4d

In StockGuatemala

$17.00 · 300g · $5.67/100g

2 sizes
  • 300g — $17.00 ($5.67/100g)
  • 2267g — $127.00 ($5.60/100g)

Details

Origin
Cuilco, Huehuetenango
Process
Fully Washed
Variety
Bourbon, Catimor, Caturra, Maragogype & Pache
Producer
El Naranjo
Rare 004/2026: Colombia Quebraditas Sidra Natural (Roasted: 11/09/26)
Poland|HAYB
In StockColombia

Details

Origin
Colombia - Oporapa, Huila
Process
Natural
Variety
Sidra