BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Back in Stock | Recently Restocked Coffee

Specialty coffees that just came back in stock across 360+ roasters.

308 restocks

308 recently restocked coffees — page 6 of 7

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Sump Ethiopia Arsosala Whole Bean 2lb /.9kg
USA|Comet

Restocked:

Out of stock for ~40d 22h

In StockEthiopiaUncommon

$80.00 · 340g · $23.53/100g

Details

Origin
Guji, Ethiopia
Process
Washed
Variety
Landrace
Producer
Ocholo Bodecho
Santa Elena: Obata Washed Espresso
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~4d 10h

In StockPanama

$25.99 · 200g · $12.99/100g

Details

Origin
Boquete, Panama
Process
Washed
Variety
Obata
Producer
Cafelino
Rumudamo
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~20d

In StockEthiopia

$25.99 · 200g · $12.99/100g

Details

Origin
Sidama, Ethiopia
Process
Natural
Variety
74112 & Heirloom
Producer
Rumudamo Station
Gathaithi AA
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~7d

In StockKenya

$22.99 · 200g · $11.49/100g

Details

Origin
Nyeri County, Kenya
Process
Washed
Variety
SL28/SL34
Producer
Gathaithi FCS
Finca la Riviera: Pink Bourbon Espresso
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~4d 10h

In StockColombia

$23.99 · 200g · $11.99/100g

Details

Origin
Risaralda, Colombia
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Julio Madrid
Alo Mosto Anaerobic Natural
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~6d 2h

In StockEthiopia

$40.99 · 200g · $20.50/100g

Details

Origin
Bensa, Ethiopia
Process
Aerobic Natural
Variety
74110 & 74112
Producer
Tamiru Tadesse (Alo Coffee)
Alo Bore
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~21d

In StockEthiopia

$23.99 · 200g · $11.99/100g

Details

Origin
Guji, Ethiopia
Process
Washed
Variety
Heirloom (74110 & 74112)
Producer
Tamiru Tadesse
Fidel Raxcacó, Guatemala
USA|Ritual Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~104d 20h

In StockGuatemala

$24.00 · 141g · $17.02/100g

Details

Origin
Guatemala
Process
Washed
Variety
Bourbón, Villa Sarchí, Bourbón 300
Producer
Fidel Raxcacó
[ODD B] Mr. Bekele Gemeda - Ethiopia // Washed Heirloom - Ripe Apricots, Iced Tea, Sweet Lemon
Sweden|Swerl Coffee Roasters

$16.00 · 250g · $6.40/100g

2 sizes
  • 250g — $16.00 ($6.40/100g)
  • 1000g — $54.00 ($5.40/100g)

Details

Origin
Yirgacheffe, Ethiopia
Process
Washed
Variety
Ethiopian heirloom varieties
Producer
Mr. Bekele Gemeda
El Turpial Ethiopian Landrace
Denmark|Prolog Coffee

Restocked:

Out of stock for ~3d 18h

In StockColombia

$3.81 · 125g · $3.04/100g

Details

Origin
cumbitara, nariño, colombia
Process
washed (extended fermentation)
Variety
ethiopian landrace
Producer
emerson felipe narváez
Aricha Wubanchi
South Africa|Origin Roasting

Restocked:

Out of stock for ~13d 22h

In StockEthiopia

$24.71 · 250g · $9.88/100g

2 sizes
  • 250g — $24.71 ($9.88/100g)
  • 1000g — $89.07 ($8.91/100g)

Details

Origin
Aricha, Gedeo Zone, Yirgacheffe
Process
Natural
Variety
Heirloom
Producer
1700 smallholder farmers, processed at the Aricha Wubanchi Washing Station
Half Caff
UK|Square Mile Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~23d 18h

In StockMexico

$30.84 · 350g · $8.81/100g

2 sizes
  • 350g — $30.84 ($8.81/100g)
  • 1000g — $77.59 ($7.76/100g)

Details

Origin
Mexico
Process
Washed
Variety
Caturra, Mundo Novo, Pluma Hidalgo
Producer
Union San Pedro
DECAF - Colombia Aponte
South Korea|Momos Coffee

Restocked:

Out of stock for ~2d 20h

In StockColombia

$14.00 · 200g · $7.00/100g

3 sizes
  • 200g — $14.00 ($7.00/100g)
  • 500g — $30.00 ($6.00/100g)
  • 1000g — $60.00 ($6.00/100g)

Details

Origin
Colombia - Narino
Process
Sugarcane Process
Variety
Caturra
Producer
Various Producers
Finca La Palestina Gesha #5486
Vietnam|XLIII Coffee

Restocked:

Out of stock for ~6d 19h

In StockPeru

$57.03 · 250g · $22.81/100g

Details

Origin
Peru
Process
Natural
Variety
Gesha
Producer
Finca La Palestina
French Laundry
USA|Promethium Coffee

Restocked:

Out of stock for ~4d 8h

In StockColombia

$30.00 · 200g · $15.00/100g

2 sizes
  • 200g — $30.00 ($15.00/100g)
  • 907g — $130.00 ($14.33/100g)

Details

Origin
Quindio, Colombia
Process
Yeast Inoculated
Variety
Pink Bourbon
Producer
Sebastian Ramirez
Berry Princess - Exclusive
USA|Promethium Coffee

Restocked:

Out of stock for ~8d 2h

In StockColombia

$0.00 · 200g · $15.00/100g

Details

Origin
Quindío, Colombia
Process
Special Strawberry Fermentation
Variety
Pink Bourbon + Castillo
Producer
Viviana Martínez
Finca Fatima - Veracruz, Mexico - Honey Process Gesha
USA|Love Letters Charming Coffees

$21.11 · 120g · $17.59/100g

Details

Origin
Mexico
Process
Honey
Variety
Geisha
Ethiopia - Elto Elora, Ethiopian Landrace
China|Terraform Coffee

Restocked:

Out of stock for ~44d 23h

In StockEthiopia

$15.00 · 100g · $21.00/100g

Details

Origin
Sidamo, Ethiopia
Process
96h Anaerobic Natural
Variety
Ethiopian Landrace
Producer
Elto Elora
Ethiopia - Faysel Abdosh, Heirloom
China|Terraform Coffee

Restocked:

Out of stock for ~44d 22h

In StockEthiopia

$12.00 · 100g · $13.00/100g

Details

Origin
Guji, Ethiopia
Process
Natural
Variety
Heirloom
Producer
Faysel Abdosh
LILO - El Diviso - Colombia - Typica Mejorado - Fermented Washed
Canada|Speciality Coffee CA

$26.00 · 200g · $13.00/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Fermented Washed
Variety
Typica Mejorado
Producer
El Diviso / Nestor Lasso
Jazz Fruits {Espressp} [New 2026 Harvest]
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~19d 14h

In StockEthiopia

$17.00 · 250g · $6.80/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
Local Landraces
Cosmo Plum {Espresso}
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~17d 4h

In StockColombia

$21.00 · 250g · $8.40/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Honey
Variety
Field Blend
Blueberry Beats
Canada|CoolBeans

Restocked:

Out of stock for ~15d 4h

In StockEthiopia

$28.00 · 250g · $11.20/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Anaerobic Natural
Variety
Heirloom
Onyx Coffee Lab - Santa Rosa - El Salvador
Canada|Speciality Coffee CA

Restocked:

Out of stock for ~75d 9h

In StockEl Salvador

$26.00 · 284g · $9.15/100g

Details

Origin
El Salvador
Process
Washed
Variety
Pacamara
Producer
Finca Santa Rosa
Selection Series #10 - Oct 2026
Malaysia|Wes Ngopi

Restocked:

Out of stock for ~12d 8h

In Stock

$45.26 · 500g · $9.05/100g

Tanat - Santa Elena - Obata Washed
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockCosta RicaPreorder

$27.00 · 200g · $13.50/100g

Details

Origin
Tarrazú, Costa Rica
Process
Washed
Variety
Obata
Producer
Cafelino - Santa Elena Estate
Tanat - La Unión Geisha Anaerobic Washed - 100g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockColombiaPreorder

$31.00 · 100g · $31.00/100g

Details

Origin
Nariño, Colombia
Process
Anaerobic Washed
Variety
Geisha
Producer
Esencia Pura Cooperative
Tanat - Janson Hacienda GW121 - 100g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPanamaPreorder

$55.00 · 100g · $55.00/100g

Details

Origin
Volcán, Chiriquí, Panama
Process
Washed - Mosto Fermentation 48h
Variety
Geisha
Producer
Kaï Janson
Tanat - Janson - Hacienda GN115 Geisha Natural
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPanamaPreorder

$59.00 · 100g · $59.00/100g

Details

Origin
Volcán, Chiriquí, Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Janson Family
Tanat - Hellen Mora - Anaerobic Natural
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockCosta RicaPreorder

$26.00 · 200g · $13.00/100g

Details

Origin
Tarrazú, Costa Rica
Process
Anaerobic Natural
Variety
Caturra
Producer
Hellen Mora
Tanat - Hacienda La Esmeralda - Lino 8FC
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPanamaPreorder

$89.00 · 100g · $89.00/100g

Details

Origin
Boquete, Chiriquí, Panama
Process
Cold Fermentation Washed
Variety
Geisha
Producer
Peterson Family
Tanat - Hacienda La Esmeralda - Lino 6HC
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPanamaPreorder

$89.00 · 60g · $148.33/100g

Details

Origin
Boquete, Chiriquí, Panama
Process
Controlled Honey
Variety
Geisha
Producer
Peterson Family
Tanat - Gesha Village Surma Semi Anaerobic 26/E22 - 100g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockEthiopiaPreorder

$58.00 · 100g · $58.00/100g

Details

Origin
West Omo, Ethiopia
Process
Semi Anaerobic
Variety
Gesha 1931
Producer
Adam Overton, Rachel Samuel & Willem Boot
Tanat - Gesha Village Oma Anaerobic Natural G26/E24 - 100g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockEthiopiaPreorder

$55.00 · 100g · $55.00/100g

Details

Origin
West Omo, Ethiopia
Process
Anaerobic Natural
Variety
Gesha 1931
Producer
Adam Overton, Rachel Samuel & Willem Boot
Tanat - Gathaithi AA - Washed
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockKenyaPreorder

$26.00 · 200g · $13.00/100g

Details

Origin
Nyeri, Kenya
Process
Washed
Variety
SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
Producer
Gathaithi Cooperative
Tanat - Finca Sophia GW2 Estación - 60g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPanamaPreorder

$90.00 · 60g · $150.00/100g

Details

Origin
Nueva Suiza, Chiriquí, Panama
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Kelly Hartmann (Estación Plot)
Tanat - Finca Sophia GN51 Colibrí - 60g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPanamaPreorder

$89.00 · 60g · $148.33/100g

Details

Origin
Nueva Suiza, Chiriquí, Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Kelly Hartmann (Colibrí Plot)
Tanat - Finca Sophia - RW4 Colibrí 40 GW
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPanamaPreorder

$328.00 · 30g · $1093.33/100g

Details

Origin
Volcán, Chiriquí, Panama
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Finca Sophia (Willem Boot & Helen Russell)
Tanat - Finca la Riviera Pink Bourbon
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockColombiaPreorder

$27.00 · 200g · $13.50/100g

2 sizes
  • 200g — $27.00 ($13.50/100g)
  • 1000g — $78.00 ($7.80/100g)

Details

Origin
Risaralda, Colombia
Process
Bioreactor Inoculation Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Julio Madrid
Tanat - Finca la Riviera Anaerobic
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~38d 17h

In StockColombiaPreorder

$28.00 · 200g · $14.00/100g

2 sizes
  • 200g — $28.00 ($14.00/100g)
  • 1000g — $85.00 ($8.50/100g)

Details

Origin
Pereira, Risaralda, Colombia
Process
Anaerobic Culturing
Variety
Caturra & Castillo
Producer
Julio Madrid
Tanat - Finca 1890 - Catuaí Rojo Yeast Washed - 60g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPreorder

$113.00 · 60g · $188.33/100g

Details

Origin
California, United States
Process
Yeast Washed
Variety
Red Catuai
Producer
Frinj Coffee
Tanat - Elto Hamasho 96h
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockEthiopiaPreorder

$42.00 · 200g · $21.00/100g

2 sizes
  • 200g — $42.00 ($21.00/100g)
  • 1000g — $150.00 ($15.00/100g)

Details

Origin
Arbegona, Sidama, Ethiopia
Process
Anaerobic Natural 96h
Variety
74158
Producer
Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene
Tanat - Elto Elora Blood Yeast - 100g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockEthiopiaPreorder

$33.00 · 100g · $33.00/100g

Details

Origin
Arbegona, Sidama, Ethiopia
Process
Anaerobic Natural 72h Blood Yeast
Variety
74158
Producer
Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene
Tanat - CGLE Potosi Sidra Natural - 100g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockColombiaPreorder

$33.00 · 100g · $33.00/100g

Details

Origin
Valle del Cauca, Colombia
Process
Natural
Variety
Sidra
Producer
Rigoberto Herrera, Café Granja La Esperanza
Tanat - Bambito Geisha Washed - 100g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPanamaPreorder

$75.00 · 100g · $75.00/100g

Details

Origin
Volcán, Chiriquí, Panama
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Priscilla Amar de González
Tanat - Arauca Geisha Washed - 100g
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockColombiaPreorder

$31.00 · 100g · $31.00/100g

Details

Origin
Arauca, Huila, Colombia
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Jimy Muñoz
Tanat - Alo DIGS Project Mosto Natural 72h
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockEthiopiaPreorder

$42.00 · 200g · $21.00/100g

2 sizes
  • 200g — $42.00 ($21.00/100g)
  • 1000g — $150.00 ($15.00/100g)

Details

Origin
Alo Village, Bensa, Ethiopia
Process
Natural Mosto Fermentation 72h
Variety
JARC 74158
Producer
Tamiru Tadesse
Tanat - Alo DIGS Project Anaerobic Honey 48h
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockEthiopiaPreorder

$42.00 · 200g · $21.00/100g

2 sizes
  • 200g — $42.00 ($21.00/100g)
  • 1000g — $150.00 ($15.00/100g)

Details

Origin
Alo Village, Bensa, Ethiopia
Process
Anaerobic Honey 48h
Variety
JARC 74158
Producer
Tamiru Tadesse
Tanat - Abu - GN6265 Geisha Natural
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockPanamaPreorder

$68.00 · 100g · $68.00/100g

Details

Origin
Cañas Verdes, Boquete, Panama
Process
Anaerobic Natural
Variety
Geisha
Producer
José Luttrell
DAK - The Alchemist
USA|Entropica Coffee

Restocked:

Out of stock for ~17d 19h

In StockRwandaPreorder

$26.00 · 250g · $10.40/100g

3 sizes
  • 250g — $26.00 ($10.40/100g)
  • 1000g — $95.00 ($9.50/100g)
  • 3000g — $240.00 ($8.00/100g)

Details

Origin
Nyamasheke, Rwanda
Process
Anaerobic Natural
Variety
Red Bourbon
Producer
Multiple Smallholders