BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Back in Stock | Recently Restocked Coffee

Specialty coffees that just came back in stock across 360+ roasters.

308 restocks

308 recently restocked coffees — page 5 of 7

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Lerida Geisha honey · Finca Lerida
Germany|Leuchtfeuer Coffee

Restocked:

Out of stock for ~1d 2h

In StockPanama

$25.60 · 125g · $20.03/100g

Details

Origin
Panama · Boquete
Variety
Geisha
Producer
María Antonella Amoruso
Wicho Valdés
Sweden|Johan & Nyström

Restocked:

Out of stock for ~16d 4h

In StockGuatemala

$40.96 · 500g · $8.19/100g

Details

Origin
Cobán, Guatemala
Process
Washed
Variety
Venecia
Producer
Wicho Valdés
Wicho Valdés
Sweden|Johan & Nyström

Restocked:

Out of stock for ~16d 4h

In StockGuatemala

$19.34 · 250g · $7.74/100g

Details

Origin
Cobán, Guatemala
Process
Washed
Variety
Caturra
Producer
Wicho Valdés
Willian Cano Navas - Guatemala - Pache - Washed
Canada|Sorellina Coffee

Restocked:

Out of stock for ~12d 18h

In StockGuatemala

$43.00 · 907g · $4.74/100g

Details

Origin
Guatemala
Process
Washed
Variety
Pache
LA COLINA WASHED
Germany|The Barn

Restocked:

Out of stock for ~7d

In StockGuatemala

$17.52 · 250g · $7.01/100g

2 sizes
  • 250g — $17.52 ($7.01/100g)
  • 1000g — $67.81 ($6.78/100g)

Details

Origin
Chimaltenango, Guatemala
Process
Washed
Variety
Caturra
Producer
Antonio Medina
Rwanda Kilimbi Anaerobic Natural
South Africa|Bluebird Coffee Roastery

Restocked:

Out of stock for ~7d 17h

In StockRwanda

$18.24 · 250g · $7.30/100g

2 sizes
  • 250g — $18.24 ($7.30/100g)
  • 1000g — $67.04 ($6.70/100g)

Details

Origin
Rwanda
Process
Anaerobic Natural
Variety
Red Bourbon
Producer
Kilimbi CWS
WEEKDAY BLEND
USA|Newbery Street Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~5d 10h

In StockBlend

$22.00 · 227g · $9.69/100g

Details

Variety
Mixed Variety
Arlam Aguirre – Espresso
Australia|Small Batch Roasting Co

Restocked:

Out of stock for ~2d 16h

In StockGuatemala

$18.26 · 250g · $7.30/100g

2 sizes
  • 250g — $18.26 ($7.30/100g)
  • 1000g — $61.11 ($6.11/100g)

Details

Origin
El Aguacate, 1750masl, Agua Dulces, Huehuetenango, Guatemala
Process
Washed
Variety
Pink Borbon
Producer
Arlam Aguirre
Nensebo Refisa
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~8d 12h

In StockEthiopia

$21.99 · 250g · $8.80/100g

Details

Origin
Oromia, Ethiopia
Process
Washed
Variety
Wolisho/Dega
Producer
Smallhold farmers
Las Perlitas: Pink Bourbon & Caturra
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~5d 18h

In StockColombia

$23.99 · 250g · $9.60/100g

Details

Origin
Huila, Colombia
Process
Anaerobic Washed
Variety
Pink Bourbon/Caturra
Producer
Smallhold Farmers
Juan Peña: Washed Typica
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~12d

In StockEcuador

$26.99 · 250g · $10.80/100g

Details

Origin
Saraguro, Ecuador
Process
Washed
Variety
Typica
Producer
Juan Pena
Golden Hour
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~1d 4h

In StockColombia

$25.99 · 200g · $12.99/100g

Details

Origin
Cauca, Colombia
Process
Anaerobic Washed
Variety
Castillo
Producer
Diego Bermudez
Faver Ninco: Pink Bourbon
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~8d 12h

In StockColombia

$23.99 · 250g · $9.60/100g

Details

Origin
Santa Maria, Colombia
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Faver Ninco
Faver Ninco: Papayo
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~8d 12h

In StockColombia

$23.99 · 250g · $9.60/100g

Details

Origin
Santa Maria, Colombia
Process
Washed
Variety
Papayo
Producer
Faver Ninco
Buttercream (250g)
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~3d 12h

In StockColombia

$28.99 · 250g · $11.60/100g

Details

Origin
Cauca, Colombia
Process
Thermal Shock Washed
Variety
Castillo
Producer
Diego Bermudez
Los Pirineos: Washed Pacamara
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~10d 22h

In StockEl Salvador

$33.99 · 250g · $13.60/100g

Details

Origin
Usulutan, El Salvador
Process
Washed
Variety
Pacamara
Producer
Diego Baraona
Kapsokisio
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~7d 16h

In StockBlend

$31.99 · 250g · $12.80/100g

Details

Origin
Mount Elgon, Kenya
Process
Washed
Variety
K7/SL28/SL34
Producer
Smallhold farmers
Gachatha Espresso
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~14d 20h

In StockKenya

$31.99 · 250g · $12.80/100g

Details

Origin
Nyeri, Kenya
Process
Washed
Variety
Multiple Varieties
Producer
Several smallholders farmers
Gachatha
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~10d 14h

In StockKenya

$31.99 · 250g · $12.80/100g

Details

Origin
Nyeri, Kenya
Process
Washed
Variety
SL28/SL34/Ruiru 11/Batian
Producer
Smallhold farmers
Finca Tamana: Variedad Colombia Espresso
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~8d 6h

In StockColombia

$33.99 · 250g · $13.60/100g

Details

Origin
Huila, Colombia
Process
Washed
Variety
Variedad Colombia
Producer
Elias Roa/Bellanid Sanchez
Echemo
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~11d 18h

In StockEthiopia

$31.99 · 250g · $12.80/100g

Details

Origin
Jimma, Ethiopia
Process
Washed
Variety
Heirloom
Producer
Khalid Shifa
Oma: Natural
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~6d 8h

In StockEthiopia

$39.99 · 100g · $39.99/100g

Details

Origin
Bench Maji, Ethiopia
Process
Natural
Variety
Gesha 1931
Producer
Gesha Village
Mazzoco
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~6d 8h

In StockBrazilUncommon

$28.99 · 200g · $14.49/100g

Details

Origin
Vargem Alta, Brazil
Process
Honey
Variety
Red Catuai 81
Producer
Rodrigo Mazzoco
Luna
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~18d 2h

In StockBlend

$24.99 · 250g · $10.00/100g

Details

Origin
Kenya/Peru, Blend
Process
Washed
Variety
Multiple varieties
Producer
Various Producers
Luis Aguire
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~6d 8h

In StockColombia

$26.99 · 200g · $13.49/100g

Details

Origin
Tolima, Colombia
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Luis Aguirre
Las Flores de Cafe
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~6d 8h

In StockGuatemala

$27.99 · 250g · $11.20/100g

Details

Origin
Huehuetenango, Guatemala
Process
Washed
Variety
Caturra/Catuai/Bourbon
Producer
Smallhold farmers
La Mina
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~6d 8h

In StockColombia

$30.99 · 250g · $12.40/100g

Details

Origin
Nariño, Colombia
Process
Honey
Variety
Caturra
Producer
Blanca Edilma Lopez
Kiangoi
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~6d 8h

In StockKenya

$27.99 · 250g · $11.20/100g

Details

Origin
Kirinyaga, Kenya
Process
Washed
Variety
SL28/SL34/Ruiru 11
Producer
Rungeto FCS
Pretty Nuts Espresso (1kg)
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~2d

In StockBrazil

$79.99 · 1000g · $8.00/100g

Details

Origin
Campanha, Brazil
Process
Natural
Variety
Arara
Producer
Natalia and Augusto
Caramello Espresso (1kg)
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~1d 2h

In StockBrazil

$69.99 · 1000g · $7.00/100g

Details

Origin
Minas Gerais, Brazil
Process
Natural
Variety
Yellow Catuaí
Producer
Jaguara Farm
Othosololo - Honey Landrace
USA|Flower Child

Restocked:

Out of stock for ~2d 22h

In StockEthiopia

$29.00 · 250g · $11.60/100g

3 sizes
  • 250g — $29.00 ($11.60/100g)
  • 907g — $85.00 ($9.37/100g)
  • 2267g — $185.00 ($8.16/100g)

Details

Origin
Greita Korsa, Guji, Ethiopia
Process
Honey Processed
Variety
Ethiopian Landrace
Honduras Finca El Puente • Geisha • Washed
Italy|Ditta Artigianale

Restocked:

Out of stock for ~63d 2h

In StockHonduras

$29.00 · 250g · $11.60/100g

Details

Origin
Honduras
Process
Washed
Variety
Geisha
KIAMBU | KENYA WASHED
Netherlands|Ripsnorter

Restocked:

Out of stock for ~7d 6h

In StockKenya

$19.00 · 250g · $7.60/100g

2 sizes
  • 250g — $19.00 ($7.60/100g)
  • 1000g — $67.00 ($6.70/100g)

Details

Origin
Githunguri, Kiambu, Kenya
Process
Washed
Variety
SL28, Ruiru 11
Producer
Mukunga state
World Tour Sampler Pack
USA|Metric Coffee

Restocked:

Out of stock for ~27d 22h

In Stock

$64.00 · 170g · $37.65/100g

Details

Origin
Costa Rica
Process
Natural
Variety
Pink Bourbon
Poltergeist - Halloween Kaffee
Germany|19 Grams

Restocked:

Out of stock for ~92d 18h

In StockUncommon

$20.00 · 250g · $8.00/100g

2 sizes
  • 250g — $20.00 ($8.00/100g)
  • 250g — $36.00 ($14.40/100g)

Details

Origin
die Unterwelt
Process
Spooked
Variety
666
Producer
Luzifer, himself
BOA VISTA - Brasilien Filterkaffee
Germany|Schön Kaffee

Restocked:

Out of stock for ~19d 20h

In StockBrazil

$15.82 · 250g · $6.33/100g

3 sizes
  • 250g — $15.82 ($6.33/100g)
  • 500g — $29.47 ($5.89/100g)
  • 1000g — $55.64 ($5.56/100g)

Details

Origin
Brazil
Process
Natural
Variety
Arara
BOA VISTA - Brasilien Espresso
Germany|Schön Kaffee

Restocked:

Out of stock for ~12d 10h

In StockBrazil

$15.82 · 250g · $6.33/100g

3 sizes
  • 250g — $15.82 ($6.33/100g)
  • 500g — $29.47 ($5.89/100g)
  • 1000g — $55.64 ($5.56/100g)

Details

Origin
Brazil
Process
Natural
Variety
Arara
Buku Natural(ships from 30 sep)
Japan|Apollon's Gold

Restocked:

Out of stock for ~8d 6h

In StockEthiopia

$12.75 · 100g · $12.75/100g

2 sizes
  • 100g — $12.75 ($12.75/100g)
  • 250g — $25.50 ($10.20/100g)

Details

Origin
Buku, Guji, Ethiopia
Process
natural
Variety
Heirlooms
La Laguneta Espresso
Canada|Monogram Coffee

Restocked:

Out of stock for ~2d 4h

In StockGuatemala

$13.41 · 300g · $4.82/100g

3 sizes
  • 300g — $14.47 ($4.82/100g)
  • 907g — $39.18 ($4.32/100g)
  • 2267g — $95.65 ($4.22/100g)

Details

Origin
Guatemala
Process
Washed
Variety
Bourbon, Catuai, Caturra
La Laguneta
Canada|Monogram Coffee

Restocked:

Out of stock for ~2d 4h

In StockGuatemala

$13.41 · 300g · $4.82/100g

3 sizes
  • 300g — $14.47 ($4.82/100g)
  • 907g — $39.18 ($4.32/100g)
  • 2267g — $95.65 ($4.22/100g)

Details

Origin
Guatemala
Process
Washed
Variety
Bourbon, Catuai, Caturra
Plum Butter Espresso
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~5d 20h

In StockUganda

$21.99 · 250g · $8.80/100g

Details

Origin
Bulambuli, Uganda
Process
Natural
Variety
SL14/SL28
Producer
Smallhold farmers
Darling
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~5d 20h

In StockEthiopia

$23.99 · 250g · $9.60/100g

Details

Origin
Gedeb, Ethiopia
Process
Anaerobic Washed
Variety
Heirloom
Producer
Danche Washing Station
Caramello Espresso
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~1d 2h

In StockBrazil

$21.99 · 250g · $8.80/100g

Details

Origin
Minas Gerais, Brazil
Process
Natural
Variety
Yellow Catuaí
Producer
Jaguara Farm
Berry Blues Espresso
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~5d 20h

In StockEthiopia

$28.99 · 250g · $11.60/100g

Details

Origin
Guji, Ethiopia
Process
Anaerobic Natural
Variety
Heirloom
Producer
Esayas Beriso
Berry Blues
Canada|Eight Ounce Coffee

Restocked:

Out of stock for ~5d 20h

In StockEthiopia

$28.99 · 250g · $11.60/100g

Details

Origin
Guji, Ethiopia
Process
Anaerobic Natural
Variety
Heirloom
Producer
Esayas Beriso
Ecuador Finca La Josefina Anaerobic Honey Sidra
USA|Helm

Restocked:

Out of stock for ~6d 9h

In StockEcuador

$22.00 · 100g · $22.00/100g

3 sizes
  • 100g — $22.00 ($22.00/100g)
  • 200g — $38.00 ($19.00/100g)
  • 1000g — $120.00 ($12.00/100g)

Details

Origin
Cayambe-Coca Natural Reserve, Ecuador
Process
Anaerobic Honey
Variety
Sidra
Producer
Leopoldo Andrade & Ligia Merizalde, Finca La Josefina
Gaturiri Washed
USA|Hex

Restocked:

Out of stock for ~1d 8h

In StockKenya

$26.00 · 283g · $9.19/100g

3 sizes
  • 283g — $26.00 ($9.19/100g)
  • 907g — $74.00 ($8.16/100g)
  • 2267g — $161.00 ($7.10/100g)

Details

Origin
Nyeri, Kenya
Process
Washed
Variety
SL28, SL34
Ecuador — Leonidas Jaramillo — Finca El Alisal — Typica Mejorado Natural
USA|Monta Coffee

$20.00 · 150g · $13.33/100g

Details

Origin
Loja, Ecuador
Process
Natural
Variety
Typica Mejorado
Typica Rum Barrel
USA|Bird Rock Coffee Roasters

Restocked:

Out of stock for ~82d 3h

In StockEcuador

$30.00 · 226g · $13.27/100g

Details

Origin
Ecuador
Process
Natural | Rum Barrel
Variety
Typica
Sump Kenya Embu Whole Bean 2lb / .9kg
USA|Comet

Restocked:

Out of stock for ~40d 22h

In StockKenya

$70.00 · 9000g · $0.78/100g

Details

Origin
Embu, Kenya
Process
Washed
Variety
SL28, SL34, Ruiru 11, Batian AA
Producer
Various Smallholder Farmers in Embu