
49th Parallel Coffee Roasters
Colombia Cauca Caldono Espresso
Colombia Cauca Caldono Espresso is a Colombia - Cauca, Washed, Castillo coffee from 49th Parallel Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia - Cauca
- Process
- Washed
- Variety
- Castillo
- Producer
- 7 Smallholder Producers
Available Sizes▾
- 301g — $18.00 ($5.98/100g)
- 2268g — $128.00 ($5.64/100g)

Colombia Cauca Caldono Espresso
Colombia Cauca Caldono Espresso is a Colombia - Cauca, Washed, Castillo coffee from 49th Parallel Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia - Cauca
- Process
- Washed
- Variety
- Castillo
- Producer
- 7 Smallholder Producers
Available Sizes
- 301g — $18.00 ($5.98/100g)
- 2268g — $128.00 ($5.64/100g)
Similar coffees to this Colombia - Cauca Washed Castillo

Espresso C, Colombia
Colombia Washed Castillo, Caturra
MOK
$17.07

Colombia Popayan - Espresso
Colombia
Lucid Coffee Roasters
$19.89

El Vergel - Kolumbien Espresso
Kolumbien Caturra, Colombia, Castillo
19 Grams
$19.00

Coffee Finca Santa Maria Caturra - Washed
Colombia Washed Castillo
Terres de Café
$18.09
.png?ts=1776775173)
de caña
Kolumbien, Cauca Washed, E.A. Caturra, Castillo
Neues Schwarz
$11.95

Colombia, Landmark
Colombia, Timaná, Huila Washed Caturra, Castillo, Colombia
Methodical Coffee
$22.36
Description
Producer: 7 Smallholder Producers Country: Colombia Region: Cauca Elevation: 1,400 - 1,750 m.a.s.l. Variety: Castillo Process Method: Washed Roast Level: Medium Espresso Roast
About 49th Parallel Coffee Roasters
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
More from 49th Parallel Coffee Roasters

El Salvador Cerro Las Ranas Espresso
$18.00

Golden Hour - Ethiopian Kaffa Bitta Espresso
$19.00

Kenya Nyeri Ndiaini Filter Roast
$28.00

Decaf Colombia Espresso
$17.00

Kenya Nyeri Ndaroini Filter Roast
$20.00

Ethiopia Yirgacheffe Aricha Espresso
$20.00

