
Equator Coffees
Bouchon Blend
Bouchon Blend is a specialty coffee from Equator Coffees.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $21.75 ($6.40/100g)
- 907g — $49.50 ($5.46/100g)
- 2268g — $116.00 ($5.11/100g)

Bouchon Blend
Bouchon Blend is a specialty coffee from Equator Coffees.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $21.75 ($6.40/100g)
- 907g — $49.50 ($5.46/100g)
- 2268g — $116.00 ($5.11/100g)
Similar coffees across all roasters

Coffee Barista
Blend
Terres de Café
$45.50

Blanchard’s Blend
Blanchard's Coffee
$15.23

Baker's Blend
Brazil & Colombia Natural & Washed
Steady State Roasting
$17.50

Atlas Free™ Blend
Ethiopia
Caffe Lusso
$22.00

The Botanist Blend
Washed & Natural Various
Horsham Coffee Roaster
$11.93

Belle Espresso
Klatch Coffee
$20.95
Description
This smooth, signature blend is served at Chef Thomas Keller's Bouchon Bistros and Bakeries and is designed to satisfy a variety of tastes. A portion of each bag sale is donated to the Ment'or BKB Foundation.
More from Equator Coffees

Ethiopia Sun Dried Natural
$22.00

Decaf Peru Norandino Fair Trade Organic
$21.00

Bali Kintamani Natural
$26.00

Decaf Burundi Kalico Red Bourbon
$23.00

Kenya Mount Kirinyaga
$21.00

Guatemala El Injerto Gesha
$25.00










