Fluid Collective
Fluid Collective is a specialty coffee roaster based in Singapore. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Fluid Collective.
- Top origins
- Panama, Ethiopia, Colombia
- Common processes
- Washed, Natural, Washed; JH process
- New in last 30 days
- 3 (6/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-25
- Latest restock
- 2026-09-22
7 coffees in stock (18 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated

$21.13 · 200g · $10.57/100g
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Washed
- Variety
- Pink Bourbon
- Producer
- Faver Ninco

$21.13 · 200g · $10.57/100g
Details
- Origin
- Bolivia

$21.13 · 200g · $10.57/100g
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Washed

$24.26 · 200g · $12.13/100g
Details
- Origin
- Ethiopia

$20.35 · 200g · $10.17/100g
Details
- Origin
- Bolivia

$21.91 · 200g · $10.96/100g
Details
- Origin
- Panama

$21.91 · 200g · $10.96/100g
Details
- Origin
- Thailand