Stoa Coffee
Stoa Coffee is a specialty coffee roaster based in Ontario, Canada. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Stoa Coffee.
- Top origins
- Colombia, Ethiopia, Honduras
- Common processes
- Washed, Natural, Co-fermentation
- New in last 30 days
- 0 (9.7/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-08-25
- Latest restock
- 2026-08-25
11 coffees in stock (82 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated

$22.59 · 114g · $19.82/100g
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- washed
- Variety
- Pink Bourbon
- Producer
- Neftalí Fajardo


$40.94 · 100g · $40.94/100g
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Washed by Finca La Roca
- Variety
- Tipica
- Producer
- Ricardo Girlado /Jorge Elias Rojas

$25.41 · 114g · $22.29/100g

Spero (Sold by Stoa Coffee)
$14.12 · 300g · $4.71/100g
2 sizes
- 300g — $14.12 ($4.71/100g)
- 1000g — $35.30 ($3.53/100g)
Details
- Origin
- Brazil
- Process
- Natural
- Variety
- Catucai 2SL
- Producer
- Faleiros Family

Colorfull Coffee (Sold by Stoa Coffee)
$16.94 · 250g · $6.78/100g
2 sizes
- 250g — $16.94 ($6.78/100g)
- 1000g — $50.83 ($5.08/100g)
Details
- Origin
- Mexico/Colombia
- Process
- Washed/Thermal Shock
- Variety
- Blend
- Producer
- Wilton Benitez & Escuela de Campo Sierra Negra


Hatch Crafted Coffee (Sold by Stoa Coffee)
$15.53 · 300g · $5.18/100g

Hatch Crafted Coffee (Sold by Stoa Coffee)
$15.53 · 300g · $5.18/100g

Hatch Crafted Coffee (Sold by Stoa Coffee)
$17.65 · 300g · $5.88/100g

Hatch Crafted Coffee (Sold by Stoa Coffee)
$15.53 · 300g · $5.18/100g