Tanat Coffee
Tanat Coffee is a specialty coffee roaster based in France. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Tanat Coffee.
- Top origins
- Colombia, Panama, Ethiopia
- Common processes
- Lavé, Naturel, Anaérobie Naturelle
- New in last 30 days
- 17 (22.3/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-28
- Latest restock
- 2026-09-25
24 coffees in stock (234 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated
![Isaac Obua [Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-IsaacObua.webp)
$15.82 · 200g · $7.91/100g
Details
- Origin
- Uganda
- Process
- Lavé
- Variety
- Nyasaland, SL14, SL28
- Producer
- Isaac Obua
![Granja Paraiso 92 [Red Bourbon Advanced Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-GP92RBAW.webp)
$23.78 · 200g · $11.89/100g
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Double Fermentation Lavée
- Variety
- Red Bourbon
- Producer
- Wilton Benitez
![Janson [Hacienda GW121]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/PAQUETWEB-JANSON121.png)
$36.30 · 100g · $36.30/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Washed - 48h fermentation with Mosto
- Variety
- Geisha
- Producer
- Kaï Janson
![Muthuaini AA [Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-MuthuaniAA.png)
$16.95 · 200g · $8.48/100g
Details
- Origin
- Kenya
- Process
- Lavé
- Variety
- Batian, Ruiru 11, SL28, SL34
- Producer
- Mutheka Farmers Cooperative Society
![Santa Elena [Obata Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/PAQUETWEB-santaelenaobatawashed.png)
$18.09 · 200g · $9.05/100g
Details
- Origin
- Brazil
- Process
- Lavé
- Variety
- Obata
- Producer
- Cafelino - Santa Elena Estate
![Jamison Savage [Caturra Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-jamisonsavage-caturrawashed-esp.png)
$28.33 · 200g · $14.17/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Lavé
- Variety
- Caturra
- Producer
- Jamison Savage
![Bambito [Geisha Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/PAQUETWEB-bambitogwashed2026v2.png)
$51.09 · 100g · $51.09/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- Bambito Estate, Priscilla Amar de Gonzále
![Elida [Falda CRD GW0403]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/06/PAQUETWEB-Panama-–-Elida-Falda-CRD-GW0403.png)
$45.40 · 100g · $45.40/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Lavé CRD
- Variety
- Geisha
- Producer
- Elida Estate, Wilford Lamastus
![Alo Bore [Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/Ethiopie-ALO-Bore-600x600-2.png)
$15.82 · 200g · $7.91/100g
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Lavé
- Variety
- 74158
- Producer
- Tamiru Tadesse
![Finca Zarza [Pacamara Advanced Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/COL-Zarza-Pacamara.png)
$28.33 · 200g · $14.17/100g
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Advanced Washed
- Variety
- Pacamara
- Producer
- Jhonatan & Johan Gasca
![Alo [Zero Fermentation Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-alozerofermentationwashed.png)
$28.33 · 100g · $28.33/100g
Details
- Process
- Lavé, Zero Fermentation
- Variety
- 74158
- Producer
- Tamiru Tadesse
![Finca 1890 [Catuaí Rojo Yeast Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/06/USA-FINCA1890-MOCKUP.png)
$79.53 · 60g · $132.55/100g
Details
- Process
- Yeast Washed
- Variety
- Red Catuai
- Producer
- Frinj Coffee
![Hacienda la Esmeralda [Lino 8FC]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/08/PAQUETWEB-lino8FC.png)
$67.02 · 100g · $67.02/100g
Details
- Process
- Fermentation à froid, Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda la Esmeralda
![Finca Sophia [RW4 – Colibri-Poro 40 GW] – Auction Lot](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/08/Finca-Sophia-RW4-Colibri-40GW.png)
$193.43 · 30g · $644.75/100g
Details
- Process
- Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- David Pohl, Kelly Hartmann, Willem Boot

$11.26 · 200g · $5.63/100g
Details
- Origin
- Guatemala
- Process
- Lavé
- Variety
- Caturra, Pache, Typica
![Blend Espresso [Bio]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2025/02/PAQUETWEB_Blend-Espresso-Bio.png)
$11.26 · 200g · $5.63/100g
Details
- Origin
- Guatemala
- Process
- Lavé
- Variety
- Catuai, Caturra, Typica
![Déca [El Sueño]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2025/02/PAQUETWEB_DECA.png)
$11.26 · 200g · $5.63/100g
Details
- Origin
- Mexico
- Process
- Lavé
- Variety
- Bourbon, Caturra, Typica
![Alo Bombe [ZFWA]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2025/08/PAQUETWEB-Alo-Bombe.png)
$19.23 · 200g · $9.61/100g
Details
- Process
- Lavé, Zero Fermentation
- Variety
- JARC 74158
- Producer
- Tamiru Tadesse
![Blend 189 [Bio]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2025/01/PAQUETWEB_Blend_189.png)
$11.26 · 200g · $5.63/100g
Details
- Origin
- Brésil, Honduras
- Process
- Lavé
- Variety
- Caturra, Yellow & Red Catuaí
![Hacienda la Esmeralda [Lino 4FB]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/05/PAQUETWEB-HLE-Lino-4FB_100g-qrcode.png)
$68.15 · 100g · $68.15/100g
Details
- Process
- Anaérobie Lavée
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda la Esmeralda
![Finca Sophia [GW2 Estación]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/07/FincaSophiaGW2Estacionbox.png)
$56.78 · 60g · $94.63/100g
Details
- Process
- Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- Kelly Hartmann
![Finca Rosma [Bourbon Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-fincarosma-bw-1.webp)
$15.82 · 200g · $7.91/100g
Details
- Origin
- Guatemala
- Process
- Lavé
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Fredy Milton Morales Merida
![Finca Rosma [Geisha Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-rosma-geishawashed-1.webp)
$28.33 · 100g · $28.33/100g
Details
- Origin
- Guatemala
- Process
- Lavé
- Variety
- Geisha
- Producer
- Finca Rosma, Fredy Milton Morales Merida
![Santa Elena [Geisha Lotus Tanat Lot]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-santaelenalotustanat.png)
$41.98 · 100g · $41.98/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Lavé - Fermentation à froid 120h
- Variety
- Geisha
- Producer
- Cafelino - Santa Elena Estate