
Assembly Coffee London
Assembly Cold Brew Cans
Assembly Cold Brew Cans is a Brazil, Natural coffee from Assembly Coffee London.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 1531g — $25.00 ($1.63/100g)
- 6123g — $88.00 ($1.44/100g)

Assembly Cold Brew Cans
Assembly Cold Brew Cans is a Brazil, Natural coffee from Assembly Coffee London.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 1531g — $25.00 ($1.63/100g)
- 6123g — $88.00 ($1.44/100g)
Similar coffees to this Brazil Natural

Black Cold Brew Cans (Case of 12)
Panther Coffee
$66.00

Sweet and Creamy Cold Brew Cans (Case of 12)
Panther Coffee
$66.00

Classic Cold Brew Roast
South America Washed
Metric Coffee
$20.00

COLD BREW BLEND
Brazil & Colombia Processed
Andytown Coffee Roasters
$12.50

Cold Coffee Blend
Intelligentsia Coffee
$23.50

Cold Brew Blend
Blend, Costa Rica, Guatemala Traditional Traditional
George Howell Coffee
$21.00
Description
Assembly Cold Brew Cans Our first ready-to-drink cans have arrived. Made with coffee from our long-term Brazilian partner Mió, we’ve roasted, brewed and canned this lot for a clean, balanced expression – wherever it’s served. Enjoy chilled straight from the fridge, or pour over ice. Available in cases of 6 x 250ml & 24 × 250ml cans. Ingredients: Water, Coffee, Nitrogen
More from Assembly Coffee London

Ecuador — La Rosita Sidra
$28.00

Ecuador — La Rosita Typica Mejorado
$28.00

Ecuador — La Rosita Bourbon
$28.00

Colombia — Maria Rodriguez
$28.00

Colombia — CGLE Sudan Rume
$42.00

Colombia — Linarco Rodriguez Castillo
$19.00








