BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Dark Arts Coffee

Dark Arts Coffee is a specialty coffee roaster based in England, United Kingdom. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Dark Arts Coffee.

Top origins
Colombia, Kenya, Burundi
Common processes
Washed, Natural, Washed (Cherry Co-ferment)
New in last 30 days
4 (5.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-21
Latest restock
2026-09-07

12 coffees in stock (29 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

ALL COFFEES ARE BEAUTIFUL - Peru
UK|Dark Arts Coffee

$25.00 · 250g · $10.00/100g

Details

Origin
Peru + Cajamarca
Process
Natural
Variety
Caturra + Catuai
DECAF - LIFE AFTER DEATH  - Brazil
UK|Dark Arts Coffee

$8.00 · 100g · $8.00/100g

3 sizes
  • 100g — $8.00 ($8.00/100g)
  • 250g — $16.00 ($6.40/100g)
  • 1000g — $50.00 ($5.00/100g)

Details

Origin
Brazil, Minas Gerais - DECAF
Process
Natural, DECAF
Variety
Catuai, Mundo Novo
ROCKET SUMMER - Kenya
UK|Dark Arts Coffee

$8.00 · 100g · $8.00/100g

3 sizes
  • 100g — $8.00 ($8.00/100g)
  • 250g — $16.00 ($6.40/100g)
  • 1000g — $51.00 ($5.10/100g)

Details

Origin
Kenya + Tinganga, Kiambu County
Process
Washed
Variety
Batian, Ruiru 11, SL28, SL34
DRAGON - Seasonal Espresso - Brazil
UK|Dark Arts Coffee

$7.00 · 100g · $7.00/100g

3 sizes
  • 100g — $7.00 ($7.00/100g)
  • 250g — $15.00 ($6.00/100g)
  • 1000g — $46.00 ($4.60/100g)

Details

Origin
Brazil, Sul De Minas
Process
Natural
Variety
Mundop Novo Mundo Novo, Icatu, Catucaí, Amarelo, Yellow Catuaí, Vermlho, Arara, Topázio, Rubi, Bourbon
GRACE - Ethiopia
UK|Dark Arts Coffee

$12.00 · 100g · $12.00/100g

3 sizes
  • 100g — $12.00 ($12.00/100g)
  • 250g — $26.00 ($10.40/100g)
  • 1000g — $82.00 ($8.20/100g)

Details

Origin
Ethiopia
ETERNAL LIGHT - Colombia
UK|Dark Arts Coffee

$8.00 · 100g · $8.00/100g

3 sizes
  • 100g — $8.00 ($8.00/100g)
  • 250g — $15.00 ($6.00/100g)
  • 1000g — $50.00 ($5.00/100g)

Details

Origin
Colombia, Palestina
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
BLUE MUSHROOM - Ethiopia
UK|Dark Arts Coffee

$12.00 · 100g · $12.00/100g

3 sizes
  • 100g — $12.00 ($12.00/100g)
  • 250g — $26.00 ($10.40/100g)
  • 1000g — $83.00 ($8.30/100g)

Details

Origin
Ethiopia
CONVERGE - Kenya
UK|Dark Arts Coffee

$10.00 · 100g · $10.00/100g

3 sizes
  • 100g — $10.00 ($10.00/100g)
  • 250g — $21.00 ($8.40/100g)
  • 1000g — $65.00 ($6.50/100g)

Details

Origin
Kenya
NEED 2 - Kenya
UK|Dark Arts Coffee

$10.00 · 100g · $10.00/100g

3 sizes
  • 100g — $10.00 ($10.00/100g)
  • 250g — $21.00 ($8.40/100g)
  • 1000g — $65.00 ($6.50/100g)

Details

Origin
Kenya
MOTHER TONGUE - Colombia
UK|Dark Arts Coffee

$10.00 · 100g · $10.00/100g

3 sizes
  • 100g — $10.00 ($10.00/100g)
  • 250g — $21.00 ($8.40/100g)
  • 1000g — $66.00 ($6.60/100g)

Details

Origin
Colombia
SPACE FLOWER - Colombia
UK|Dark Arts Coffee

$16.00 · 100g · $16.00/100g

3 sizes
  • 100g — $16.00 ($16.00/100g)
  • 250g — $35.00 ($14.00/100g)
  • 1000g — $110.00 ($11.00/100g)

Details

Origin
Colombia