
Equator Coffees
The French Laundry Blend
The French Laundry Blend is a specialty coffee from Equator Coffees.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $21.75 ($6.40/100g)
- 907g — $49.50 ($5.46/100g)
- 2268g — $116.00 ($5.11/100g)

The French Laundry Blend
The French Laundry Blend is a specialty coffee from Equator Coffees.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $21.75 ($6.40/100g)
- 907g — $49.50 ($5.46/100g)
- 2268g — $116.00 ($5.11/100g)
Similar coffees across all roasters

Blanchard’s Blend
Blanchard's Coffee
$15.23

Coffee Barista
Blend
Terres de Café
$45.50

FALL AT THE FILLMORE BLEND
Colombia, Ethiopia, & Brazil Washed
Andytown Coffee Roasters
$17.50
French Laundry
Quindio, Colombia Yeast Inoculated Pink Bourbon
Promethium Coffee
$30.00

Faro Blend
ILSE
$11.50

Decaf
Blanchard's Coffee
$15.23
Description
This special blend was designed in partnership with Chef Thomas Keller to complement the environment and outstanding food of The French Laundry. A portion of each bag sale is donated to the Ment'or BKB Foundation.
More from Equator Coffees

Ethiopia Sun Dried Natural
$22.00

Decaf Peru Norandino Fair Trade Organic
$21.00

Bali Kintamani Natural
$26.00

Decaf Burundi Kalico Red Bourbon
$23.00

Kenya Mount Kirinyaga
$21.00

Guatemala El Injerto Gesha
$25.00










