BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

XLIII Coffee

XLIII Coffee is a specialty coffee roaster based in Vietnam. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from XLIII Coffee.

Top origins
Peru, Colombia, Ethiopia
Common processes
Washed, Natural, Culture Naturals
New in last 30 days
23 (11/mo avg)
Newest arrival
2026-09-28
Latest restock
2026-09-28

15 coffees in stock (62 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Kirura Factory AB #7020
Vietnam|XLIII Coffee

$30.42 · 250g · $12.17/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Variety
SL 28, SL 34, Riuru
Producer
Kirura Factory Coffee Station
Finca La Palestina Gesha #5486
Vietnam|XLIII Coffee

$57.03 · 250g · $22.81/100g

Details

Origin
Peru
Process
Natural
Variety
Gesha
Producer
Finca La Palestina
Sukkot Racemosa
Vietnam|XLIII Coffee

$266.16 · 250g · $106.46/100g

Details

Process
Classic Washed
Variety
Racemosa
Producer
Sukkot Coffee
Aconchego #1 – Masterpieces Auction 2025
Vietnam|XLIII Coffee

$133.08 · 250g · $53.23/100g

Details

Origin
Brazil
Process
Natural - Anaerobic with native Brazilian yeast for 72h
Variety
Aramosa
Producer
Daterra Coffee
My Liberica Anaerobic N26
Vietnam|XLIII Coffee

$76.05 · 250g · $30.42/100g

Details

Origin
Malaysia
Process
Anaerobic Natural - 26 Days Fermentation
Variety
Liberica
Producer
My Liberica
Finca La Palestina ‘Gesha Inca’ #5485
Vietnam|XLIII Coffee

$38.02 · 250g · $15.21/100g

Details

Origin
Peru
Process
Washed
Variety
'Gesha Inca' or maybe 'SL09'
Producer
Finca La Palestina
Finca Rosenheim Typica & Caturra
Vietnam|XLIII Coffee

$26.62 · 250g · $10.65/100g

Details

Origin
Peru
Process
Washed
Variety
Typica & Caturra
Producer
Finca Rosenheim
Finca La Palestina Gesha #5482
Vietnam|XLIII Coffee

$57.03 · 250g · $22.81/100g

Details

Origin
Peru
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Finca La Palestina
Finca Rosenheim Gesha African #0875
Vietnam|XLIII Coffee

$38.02 · 250g · $15.21/100g

Details

Origin
Peru
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Finca Rosenheim
Ratnagiri SLN9 Naturals
Vietnam|XLIII Coffee

$38.02 · 250g · $15.21/100g

Details

Process
Naturals
Variety
SLN9
Producer
Ratnagiri Estate
Ratnagiri SLN9 RT-YC
Vietnam|XLIII Coffee

$38.02 · 250g · $15.21/100g

Details

Process
Culture Naturals
Variety
SLN9
Producer
Ratnagiri Estate
Ratnagiri SLN9 RT-YB
Vietnam|XLIII Coffee

$38.02 · 250g · $15.21/100g

Details

Process
Culture Naturals
Variety
SLN9
Producer
Ratnagiri Estate
Kinini Village by Dufatanye Farmer Group #03732
Vietnam|XLIII Coffee

$30.42 · 250g · $12.17/100g

Details

Process
Washed
Variety
Bourbon
Producer
Kinini Washing Station
Volcan Valley Criolic Folio Yellow
Vietnam|XLIII Coffee

$152.09 · 250g · $60.84/100g

Details

Origin
Panama
Process
Criolic Folio™ Yellow
Variety
Gesha
Producer
Volcan Valley
Finca Soledad Sydra Wave Natural
Vietnam|XLIII Coffee

$114.07 · 250g · $45.63/100g

Details

Origin
Ecuador
Process
Wave Natural
Variety
Sydra
Producer
Finca Soledad