PEOPLE POSSESSION
PEOPLE POSSESSION is a specialty coffee roaster based in France. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from PEOPLE POSSESSION.
- Top origins
- Colombia, Panama, Ethiopia
- Common processes
- ANAEROBIC NATURAL, WASHED, NATURAL
- New in last 30 days
- 6 (6/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-22
- Latest restock
- 2026-09-23
17 coffees in stock (47 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated
![Essential Standards [APPLE] {Omni}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/07/APPLE-SHOP.jpg)
$16.95 · 200g · $8.48/100g
Details
- Origin
- PERU ( INCAHUASI, PACAYBAMBA ) 2300-2400 MASL
- Process
- WASHED
- Variety
- TYPICA & BOURBON
- Producer
- FRED HUACGIHUILICA
![Finca Los Pozos CCD Dynamic [Geisha Anaerobic Natural]{Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/08/POZOS-SHOP.jpg)
$30.61 · 100g · $30.61/100g
Details
- Origin
- PANAMA (TIERRAS ALTAS, CHIRIQUI) 1400-1600m
- Process
- ANAEROBIC NATURAL
- Variety
- GEISHA
- Producer
- FINCA LOS POZOS
![Finca Deborah [NIRVANA] {Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/09/NIRVANA-SHOP.jpg)
$53.36 · 100g · $53.36/100g
Details
- Origin
- PANAMA (LOS POZOS, VOLCAN, CHIRIQUI) 2000m
- Process
- ANAEROBIC NATURAL
- Variety
- GEISHA
- Producer
- JAMISON SAVAGE
![T.T.M Alo Chilaka [48h Anaerobic Natural] {Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/08/CHILAKA-48H.jpg)
$26.06 · 100g · $26.06/100g
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- NATURAL ANAEROBIC 48H
- Variety
- 74158
- Producer
- TAMIRU TADESSE
![Abu [Catuai 3125]{Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/08/ABU-CATUAI-SHOP.jpg)
$20.37 · 100g · $20.37/100g

$20.37 · 200g · $10.18/100g
Details
- Origin
- BLEND BY US
- Process
- WASHED CO FERMENTED WITH RED FRUITS
- Variety
- Heirloom

$20.37 · 200g · $10.18/100g
Details
- Origin
- COLOMBIA
- Process
- HONEY CO-FERMENTATION W/ WINE YEAST & BLACKBERRY / WASHED
- Variety
- Geisha

$30.61 · 100g · $30.61/100g
Details
- Origin
- COLOMBIA (NARINO, BUESACO) 1800M
- Process
- WASHED + BEER HOPS INOCULATION
- Variety
- GESHA
- Producer
- HUVER CASTILLO
![Finca La Palma [Washed Geisha] {Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/06/LA-PALMA-SHOP-1.jpg)
$27.19 · 200g · $13.60/100g
Details
![Ciggy Box – Aroma Nativo [Aji Hydro Honey Lot #514]{Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/05/CIGPACK-VERT.jpg)
$30.61 · 100g · $30.61/100g
Details
- Origin
- COLOMBIA (PITALITO, HUILA) 1600-1900M
- Process
- HYDRO HONEY
- Variety
- BOURBON AJI
- Producer
- LUIS MARCELINO, AROMA NATIVO
![Essential Standards [BERRIES]{Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/01/BERRIES-SHOP.jpg)
$16.95 · 200g · $8.48/100g
Details
- Origin
- KENYA
- Process
- FULLY WASHED
- Variety
- BATIAN, RUIRU 11,SL-28, SL-34
- Producer
- KARIMIKUI WASHING STATION
![Essential Standards [PEACH]{Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/02/PEACH-SHOP.jpg)
$20.37 · 200g · $10.18/100g
Details
- Origin
- ETHIOPIA
- Process
- WASHED
- Variety
- 74112, LOCAL VARIETIES
- Producer
- KERAMO WASHING STATION

$20.37 · 200g · $10.18/100g
Details
- Origin
- COLOMBIA / ETHIOPIA
- Process
- NATURAL CO FERMENTED WITH COCONUT / WASHED
- Variety
- Pink Bourbon

$20.37 · 200g · $10.18/100g
Details
- Origin
- ETHIOPIA / COLOMBIA
- Process
- WASHED / CO-FERMENTED WITH RED FRUITS
- Variety
- 74110, CATURRA
- Producer
- BLEND BY US
![Industrial Supply Series [YELLOW]{Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/09/NEW-ESHOP-MOCKUP-.jpg)
$26.06 · 200g · $13.03/100g
Details
- Origin
- HUILA, COLOMBIA
- Process
- Triple fermentation HONEY
- Variety
- castillo

$20.37 · 200g · $10.18/100g
Details
- Origin
- UGANDA / COLOMBIA
- Process
- WASHED / CO-FERMENTED WITH YELLOW FRUITS
- Variety
- SL14 / SL28 / CASTILLO
![Essential Standards [CHERRY]{Espresso}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/09/NEW-ESHOP-CHERRY-.jpg)
$14.79 · 200g · $7.40/100g
Details
- Origin
- COLOMBIA (HUILA, ACEVEDO) 1800m
- Process
- SEMI WASHED
- Variety
- PINK BOURBON
- Producer
- MARIA BELÉN DIAZ