
Equator Coffees
Boutique Crenn Espresso Fair Trade Organic
Boutique Crenn Espresso Fair Trade Organic is a specialty coffee from Equator Coffees.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $21.75 ($6.40/100g)
- 907g — $49.50 ($5.46/100g)
- 2268g — $116.00 ($5.11/100g)

Boutique Crenn Espresso Fair Trade Organic
Boutique Crenn Espresso Fair Trade Organic is a specialty coffee from Equator Coffees.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $21.75 ($6.40/100g)
- 907g — $49.50 ($5.46/100g)
- 2268g — $116.00 ($5.11/100g)
Similar coffees across all roasters

Organic Espresso
Klatch Coffee
$21.95

Downtown Blend, Organic & Fair Trade
Bean & Bean Coffee Roasters
$22.00

Organic Decaf Espresso
Swiss Water
Klatch Coffee
$24.95

Organic EspressoBlend St. Pöltner Röstung FTO
Fairtrade and organic certified espresso blend Washed mixed varieties
Kaffeelix
$12.83

Organic Black Cat Espresso
Ethiopia, Mexico
Intelligentsia Coffee
$18.50

House Espresso
Klatch Coffee
$19.95
Description
Complex times calls for a complex espresso . Chef Dominique Crenn's signature espresso yields a rich and bold shot with notes of bittersweet chocolate and hazelnut. A portion of every bag sale is donated to LYRIC in San Francisco.
More from Equator Coffees

Ethiopia Sun Dried Natural
$22.00

Decaf Peru Norandino Fair Trade Organic
$21.00

Bali Kintamani Natural
$26.00

Decaf Burundi Kalico Red Bourbon
$23.00

Kenya Mount Kirinyaga
$21.00

Guatemala El Injerto Gesha
$25.00








