BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Semi descafeinado - Siesta Half Caff
Spain|Hola Coffee

Hola Coffee

$16.50250gIn Stock

Semi descafeinado - Siesta Half Caff

Semi descafeinado - Siesta Half Caff is a 50% Colombia, Caldas; 50% Colombia, Palestina, 50% descafeinado sugarcane; 50% lavado, Caturra, Tabi, Colombia, Castillo coffee from Hola Coffee.

In stock since:

Buy from Hola Coffee

Details

Origin
50% Colombia, Caldas; 50% Colombia, Palestina
Process
50% descafeinado sugarcane; 50% lavado
Variety
Caturra, Tabi, Colombia, Castillo
Available Sizes▾
  • 250g — $16.50 ($6.60/100g)
  • 1000g — $59.17 ($5.92/100g)
  • 3000g — $177.50 ($5.92/100g)

Similar coffees to this 50% Colombia, Caldas; 50% Colombia, Palestina 50% descafeinado sugarcane; 50% lavado Caturra, Tabi, Colombia, Castillo

Description

50% cafeinado + 50% descafeinado  DETALLES TÉCNICOS Región: 50% Colombia, Caldas  50% Colombia, Palestina Proceso: 50% descafeinado sugarcane 50% lavado Varietal: Caturra, Tabi, Colombia, Castillo Cosecha: 2025

About Hola Coffee

Location
Madrid, Spain
Region
Europe
Currency
EUR
Visit Hola Coffee →