BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Revolver

Revolver is a specialty coffee roaster based in British Columbia, Canada. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Revolver.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Kenya
Common processes
Washed, Natural, Anaerobic Natural
New in last 30 days
34 (35.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-28
Latest restock
2026-09-28

48 coffees in stock (179 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Prodigal ZURIA *Ethiopia + Colombia Washed + Natural FIlter*
Canada|Revolver

$26.47 · 250g · $10.59/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed + Natural
Variety
Chiroso + Heirloom
Square Mile Kenya Gatura *Washed FIlter*
Canada|Revolver

$29.65 · 350g · $8.47/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Variety
Batian / Ruiru 11 / SL28 / SL34
Ethica Ethiopia Ana Sora *Natural Filter*
Canada|Revolver

$18.35 · 250g · $7.34/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
74110 / 74112
Ethica Guatemala El Tempixque *Washed Filter*
Canada|Revolver

$16.94 · 250g · $6.78/100g

Details

Origin
Guatemala
Process
Washed
Variety
Bourbon + Caturra
Luna Ethiopia Chelbesa One *Washed Filter*
Canada|Revolver

$23.30 · 250g · $9.04/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed
Variety
Kurume & Wolisho
La Cabra Kenya Kiangoi *Washed Filter*
Canada|Revolver

$25.77 · 250g · $10.31/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Variety
SL28 / SL34 / Ruiru 11
Prodigal Hondruas Las Virginias Cup of Excellence #4 *48h Anaerobic Washed Geisha Pacamara Filter*
Canada|Revolver

$51.18 · 100g · $51.18/100g

Details

Origin
Honduras
Process
48h Anaerobic Washed
Variety
Geisha + Pacamara
Square Mile Ethiopia Lalesa Ephtah *Extended Ferment Filter*
Canada|Revolver

$36.71 · 350g · $10.49/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
5 Day Barrel Fermentation
Variety
Ethiopian Landraces
Ethica Ethiopia Banko Taratu *Washed Dbl Fermentation Filter*
Canada|Revolver

$18.35 · 250g · $7.34/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed Double Fermentation
Variety
Heirloom
La Cabra Colombia La Mina *Honey Filter + Espresso*
Canada|Revolver

$26.12 · 250g · $10.45/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Honey
Variety
Caturra
Monogram Brazil Daterra Full Gravity *Natural Filter*
Canada|Revolver

$18.35 · 250g · $7.34/100g

Details

Origin
Brazil
Process
Natural
Variety
Mixed
Traffic Posa De Christo *Washed + Natural Filter*
Canada|Revolver

$19.41 · 300g · $6.47/100g

Details

Origin
Honduras
Process
Washed + Natural
Variety
Paraneima
DAK Mango Tango *Natural Filter*
Canada|Revolver

$22.94 · 250g · $9.18/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
Heirloom
DAK Rhubarb Fizz *Washed Filter*
Canada|Revolver

$22.24 · 250g · $8.89/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Variety
SL28 / Ruiru 11 / Batian / SL34
Prodigal Ethiopia Habtamu Danche *Washed Filter*
Canada|Revolver

$26.47 · 250g · $10.59/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed
Variety
Heirloom
Phil & Sebastian Fig Mood *Espresso*
Canada|Revolver

$16.59 · 250g · $6.64/100g

Details

Origin
Guatemala
Process
Washed
Variety
Pacas / Bourbon
Producer
ún
DAK Apricotini *Washed Filter*
Canada|Revolver

$23.65 · 250g · $9.46/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed
Variety
Kudhume & Dega
Anchored + Matty Matheson 'RINK DRINK' *Washed + Natural Filter*
Canada|Revolver

$19.77 · 340g · $5.81/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed + Natural
Variety
Castillo / Bourbon / Catuai
Producer
50% Colombia La Celia + 50% Brazil Estrela do Sul and Monte Carmelo
Monogram Candy Blast DECAF *Watermelon Co-Ferment Anaerobic Natural Decaf Filter*
Canada|Revolver

$22.24 · 300g · $7.41/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Anaerobic Co-Ferment
Variety
Colombia
Prodigal Ethiopia Nensebo G1 *Natural Espresso*
Canada|Revolver

$28.94 · 250g · $11.58/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
Heirloom
Barn Guatemala Decaf BALANCED *Washed Decaf Filter + Espresso*
Canada|Revolver

$21.53 · 250g · $8.61/100g

Details

Origin
Guatemala
Process
Washed / Sugarcane Decaf
Variety
Caturra / Castillo
Monogram Colombia El Samán *Carbonic Natural Filter*
Canada|Revolver

$26.82 · 300g · $8.94/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Carbonic Natural
Variety
Papayo
Ex Animo Colombia Las Perlitas Pink Bourbon *Washed Filter*
Canada|Revolver

$19.77 · 250g · $7.91/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon / Caturra
Ex Animo Kenya Kivanga AA *Filter*
Canada|Revolver

$20.47 · 200g · $10.24/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Variety
SL28 / SL34
Ethica Standard Filter *Natural Filter*
Canada|Revolver

$14.82 · 250g · $5.93/100g

Details

Origin
Brazil
Process
Natural
Variety
Red Catuai
DAK Lemon Spritz *Washed Filter*
Canada|Revolver

$21.88 · 200g · $10.94/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed
Variety
Heirloom
DAK Jazz Fruits *Natural Espresso*
Canada|Revolver

$20.12 · 250g · $8.05/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
Local Landraces
Thom Bargen "Always Sunny" *Espresso + Filter*
Canada|Revolver

$14.82 · 320g · $4.63/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Colombia / Typica / Castillo
Thom Bargen "Always Sunny" BULK 2LBS *Espresso + Filter*
Canada|Revolver

$35.30 · 907g · $3.89/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Colombia / Typica / Castillo
Thom Bargen Always Sleepy *Decaf
Canada|Revolver
In StockBlend

$15.18 · 320g · $4.74/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed, E.A. Natural Decaf
Variety
Colombia / Typica / Castillo
Phil & Sebastian Mystic Melon *Natural Filter*
Canada|Revolver

$19.06 · 250g · $7.62/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural
Variety
Caturra
DAK Jazz Fruits BULK 1KG *Natural Espresso*
Canada|Revolver

$67.06 · 1000g · $6.71/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
Local Landraces
Prodigal Ethiopia Nensebo G1 *Natural Filter*
Canada|Revolver

$28.94 · 250g · $11.58/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
Heirloom
Belleville Honduras Benjamin Paz La Salsa SL28 *Washed Filter*
Canada|Revolver

$29.30 · 250g · $11.72/100g

Details

Origin
Honduras
Process
Washed
Variety
SL28
Prodigal Espresso Milk Blend *Washed Espresso*
Canada|Revolver

$18.71 · 250g · $7.48/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Monogram Easy Mode *Experimental Espresso*
Canada|Revolver

$17.65 · 300g · $5.88/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Experimental
Producer
+ Colombia
Belleville Ethiopia Banko Gotiti *Washed Filter*
Canada|Revolver

$24.71 · 250g · $9.88/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed
Belleville Kenya Kii *Washed Filter*
Canada|Revolver

$23.30 · 250g · $9.32/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Ethica Vantage *Washed Espresso*
Canada|Revolver

$15.88 · 250g · $6.35/100g

Details

Process
Washed
Variety
Field Blend
Ex Animo Hooked *Espresso*
Canada|Revolver

$16.59 · 340g · $4.88/100g

Details

Producer
+ East Africa
Ex Animo Superbus *Espresso*
Canada|Revolver

$16.77 · 340g · $4.93/100g

Details

Producer
+ Africa
Ex Animo Superbus BULK 1KG  *Espresso*
Canada|Revolver

$41.65 · 1000g · $4.16/100g

Details

Producer
+ Africa
Luna Colombia Victor Florez Chiroso *Washed Filter*
Canada|Revolver

$23.30 · 250g · $9.32/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Chiroso
DAK Booze Cruise Costa Rica *Anaerobic Natural Filter*
Canada|Revolver

$23.65 · 250g · $9.46/100g

Details

Origin
Costa Rica
Process
Anaerobic Natural
Variety
Sarchimor T-5296 / Sudan Rume
DAK Darling Ethiopia Gedeb *Washed Filter*
Canada|Revolver

$21.88 · 250g · $8.75/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed
Variety
Heirloom