BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Ondo Coffee

Ondo Coffee is a specialty coffee roaster based in US. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Ondo Coffee.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Panama
Common processes
Washed, Natural, Honey
New in last 30 days
86 (57/mo avg)
Newest arrival
2026-09-25
Latest restock
2026-09-23

33 coffees in stock (263 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Costa Rica Volcan Azul SL28 Fully Washed - 100g
USA|Ondo Coffee

$18.00 · 100g · $18.00/100g

Details

Origin
Poás Volcano, West Valley
Process
Fully Washed
Variety
SL28*
Panama — Lerida [Geisha Honey 832] - 100g
USA|Ondo Coffee

$41.00 · 100g · $41.00/100g

Details

Origin
Boquete, Panama
Process
Honey
Variety
Geisha
Panama Janson Lot 982 Anaerobic Washed Geisha - 100g
USA|Ondo Coffee

$53.00 · 100g · $53.00/100g

Details

Origin
Panama
Process
Anaerobic Washed
Variety
Geisha
Producer
Janson Family; Tizingal, Chiriqui, Panama
Ethiopia Elto Coffee Elora 74158 mini Honey - 100g
USA|Ondo Coffee

$27.00 · 100g · $27.00/100g

Details

Origin
Arbegona, Sidama
Process
Honey
Variety
74158 mini
Panama Damarli Estate Noble Geisha — Plot 11, Lot 2 - 100g
USA|Ondo Coffee

$36.00 · 100g · $36.00/100g

Details

Origin
Boquete, Panama
Process
"Noble" Yeast Inoculated Natural
Variety
Gesha
Panama Kotowa Duncan Ethiopian Heirloom Natural - 100g
USA|Ondo Coffee

$23.00 · 100g · $23.00/100g

Details

Origin
Boquete,Chiriquí, Panama
Process
Natural
Variety
Ethiopian heirloom
Costa Rica Volcan Azul Geisha Anaerobic Natural #VA Nano - 100g
USA|Ondo Coffee

$28.00 · 100g · $28.00/100g

Details

Origin
Poás Volcano, West Valley
Process
Anaerobic natural
Variety
Geisha
Panama Finca Deborah Aether Argon Macerated Washed Geisha - 100g
USA|Ondo Coffee

$70.00 · 100g · $70.00/100g

Details

Origin
Volcán, Chiriquí, Panama
Process
Argon Macerated Washed
Variety
Gesha
Ecuador Finca La Josefina Typica Mejorado Anaerobic Honey - 100g
USA|Ondo Coffee

$20.00 · 100g · $20.00/100g

Details

Origin
Cayambe-Coca Natural Reserve, Ecuador
Process
Anaerobic Honey
Variety
Typica Mejorado
Ethiopia Gonjobe 74158 Slow dry natural - 100g
USA|Ondo Coffee

$20.00 · 100g · $20.00/100g

Details

Origin
Bensa, Sidama
Process
Slow Dry Natural
Variety
74158
Ecuador Finca La Josefina Sidra Anaerobic Honey - 100g
USA|Ondo Coffee

$20.00 · 100g · $20.00/100g

Details

Origin
Cayambe-Coca Natural Reserve, Ecuador
Process
Anaerobic Honey
Variety
Sidra
Ethiopia Elto Mofa Heirloom Washed Honey - 100g
USA|Ondo Coffee

$24.00 · 100g · $24.00/100g

Details

Origin
Arbegona, Sidama
Process
Washed honey
Variety
Heirloom
Patio Bonito — SL28 Advanced - 250g
USA|Ondo Coffee

$23.50 · 250g · $9.40/100g

Details

Origin
Cauca, Colombia
Process
Advanced Washed
Variety
SL28
TNT Lab × Talamanca — Hot November Rain Geisha Natural - 100g
USA|Ondo Coffee

$58.50 · 100g · $58.50/100g

Details

Origin
Piedra, Volcan, Panama
Process
Hot November Rain
Variety
Geisha
Edinson Argote — Bouquet Gesha - 250g
USA|Ondo Coffee

$24.50 · 250g · $9.80/100g

Details

Origin
Oporapa, Huila, Colombia
Process
Hybrid Washed
Variety
Gesha
Ethiopia Elto [Elora Blood Yeast] - 100g
USA|Ondo Coffee

$26.50 · 100g · $26.50/100g

Details

Origin
Sidama, Ethiopia
Process
Anaerobic Natural 72h – Blood Yeast
Variety
74158
Ethiopia Alo [Digs Project Anaerobic Honey 48h] - 200g
USA|Ondo Coffee

$30.50 · 200g · $15.25/100g

Details

Origin
Bensa, Ethiopia
Process
Anaerobic Honey; 48-hour fermentation
Variety
74158
Ondo Choco - 250g
USA|Ondo Coffee

$18.00 · 250g · $7.20/100g

Details

Process
Washed
Variety
Field Blend
Ondo Choco - 1 kg
USA|Ondo Coffee

$60.00 · 1000g · $6.00/100g

Details

Process
Washed
Variety
Field Blend
Ethiopia Wete Konga - 200g
USA|Ondo Coffee

$25.00 · 200g · $12.50/100g

Details

Origin
Wete Village, Yirgacheffe
Process
Washed
Variety
Heirloom
Kenya Ruera PB - 200g
USA|Ondo Coffee

$27.00 · 200g · $13.50/100g

Details

Origin
Ruera Estate, Kiambu
Process
Washed
Variety
SL-28, SL-34, Batian, Ruiru 11
Ethiopia Danche Natural - 200g
USA|Ondo Coffee

$26.00 · 200g · $13.00/100g

Details

Origin
Chelbesa, Gedeo
Process
Natural
Variety
Heirloom
Guatemala El Injerto Pacamara - 100g
USA|Ondo Coffee

$27.50 · 100g · $27.50/100g

Details

Origin
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala
Process
Washed
Variety
Pacamara
Colombia Las Brisas PB - 200g
USA|Ondo Coffee

$28.00 · 200g · $14.00/100g

Details

Origin
Huila, Colombia
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
El Salvador La Fany Pacamara Washed - 250g
USA|Ondo Coffee

$21.00 · 250g · $8.40/100g

Details

Origin
Apaneca, Ahuachapán, El Salvador
Process
Washed
Variety
Pacamara
Producer
Rafael Silva
Colombia Jairo Arcila Yellow Sudan Rume Natural - 200g
USA|Ondo Coffee

$21.00 · 200g · $10.50/100g

Details

Origin
Armenia, Quindio, Colombia
Process
Natural with Aerobic Fermentation
Variety
Yellow Sudan Rume
Producer
Jairo Arcila
Finca Milan "Logan" - 200g
USA|Ondo Coffee

$25.00 · 200g · $12.50/100g

Details

Origin
Risaralda, Colombia
Process
"Culturing"
Variety
Castillo, Caturra
Producer
Julio Madrid
Masincho Premium Washed - 100g
USA|Ondo Coffee

$22.00 · 100g · $22.00/100g

Details

Process
Washed
Variety
74158
Producer
Testi
Faysel Abdosh Double Fermentation Washed - 100g
USA|Ondo Coffee

$22.00 · 100g · $22.00/100g

Details

Origin
Guji Hambela
Process
Double Fermentation
Variety
Ethiopian Heirloom