BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

St. Kilda Coffee

St. Kilda Coffee is a specialty coffee roaster based in New York, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from St. Kilda Coffee.

Top origins
Colombia, Peru, Rwanda
Common processes
Honey, Washed, Natural
New in last 30 days
0 (4.7/mo avg)
Newest arrival
2026-08-20
Latest restock
2026-09-24

7 coffees in stock (14 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Mong Coffee, Hagen WHP | Papua New Guinea | Washed
USA|St. Kilda Coffee

$22.25 · 227g · $9.80/100g

2 sizes
  • 227g — $22.25 ($9.80/100g)
  • 2268g — $157.25 ($6.93/100g)

Details

Origin
Papua New Guinea
Process
Washed
Variety
Blue Mountain, Mundo Novo, Caturra
Producer
Hagen WHP
Honey Aponte | Colombia | Honey
USA|St. Kilda Coffee

$22.75 · 227g · $10.02/100g

2 sizes
  • 227g — $22.75 ($10.02/100g)
  • 2268g — $122.75 ($5.41/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Honey
Variety
Bourbon
Aromas del valle, José Guevara | Peru | Washed
USA|St. Kilda Coffee

$22.00 · 227g · $9.69/100g

2 sizes
  • 227g — $22.00 ($9.69/100g)
  • 2268g — $167.00 ($7.36/100g)

Details

Origin
Peru
Process
Washed
Variety
Typica
Producer
José Guevara
The Coffee Yards 96 Hour Natural | Uganda | Natural
USA|St. Kilda Coffee

$22.75 · 227g · $10.02/100g

2 sizes
  • 227g — $22.75 ($10.02/100g)
  • 2268g — $142.75 ($6.29/100g)

Details

Origin
Uganda
Process
Natural
Variety
SL14, SL28, Nyasaland
Mind Fuzz | Colombia Santa Maria + Jairo Arcila | Washed + Anaerobic
USA|St. Kilda Coffee

$23.50 · 227g · $10.35/100g

2 sizes
  • 227g — $23.50 ($10.35/100g)
  • 2268g — $153.50 ($6.77/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Anaerobic
MANIPULATOR | Colombia Huila Santa Maria
USA|St. Kilda Coffee

$20.50 · 227g · $9.03/100g

2 sizes
  • 227g — $20.50 ($9.03/100g)
  • 2268g — $120.50 ($5.31/100g)

Details

Origin
Colombia