BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Geisha Variety Coffee

An overview of every coffee BeanHoard is tracking grown from the Geisha variety.

790 in stock181 roasters364.3/mo avg

Variety

Geisha

790 coffees

Price / 100g

$11.39 – $79.65

median $33.86 · 750 lots

Top origins

Panama, Colombia, Peru

Top processes

Washed, Natural, Honey

Just arrived

Last updated 2026-09-29

696 Geisha variety coffees — page 2 of 14

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Finca Los Angeles Washed Gesha - 100g (3.52oz) - Roasted 09/16/2026
USA|NormlPpl

$25.60 · 114g · $22.46/100g

Details

Origin
Nariño, Colombia
Process
Washed Process
Variety
Gesha
Producer
José Ignacio Gómez López
Panama Jurutungo Geisha Fermented Honey Lot 1095-J-HF
Hong Kong|OMA Specialty Coffee

$31.87 · 100g · $31.87/100g

Details

Origin
Renacimiento, Chiriquí, Panama
Process
Fermented Honey
Variety
Geisha
Producer
Jose “Pocho” Gallardo
PALENZUELA | NATURAL GEISHA
Netherlands|Ripsnorter

$47.00 · 100g · $47.00/100g

Details

Origin
Alto Jaramillo, Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Manuel Barsallo
Las Margaritas • Washed • Geisha  • Colombia 100g
UK|Taith Coffee

$27.85 · 100g · $27.85/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
La Esperanza
Finca El Progreso - Washed [Geisha & SL09]
Netherlands|Mellow Coffee Roasters

$22.76 · 100g · $22.76/100g

2 sizes
  • 100g — $22.76 ($22.76/100g)
  • 1000g — $216.18 ($21.62/100g)

Details

Origin
Cusco, Peru
Process
Washed
Variety
Geisha and SL09
Producer
Bilibran Tello
Panama Finca Anam Geisha Natural Lot 1098-NF
UAE|Julith Coffee

$23.14 · 40g · $57.86/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Jose Gallardo
Panama Janson Coffee Geisha Washed Lot 26-178
UAE|Julith Coffee

$59.90 · 250g · $23.96/100g

Details

Origin
Panama
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Janson Family
【NEW】<COE #17> ROLANDO RAMIREZ -Geisha & Bourbon- /  Peru
Japan|Aoma Coffee

$19.12 · 100g · $19.12/100g

2 sizes
  • 100g — $19.12 ($19.12/100g)
  • 200g — $36.33 ($18.17/100g)

Details

Origin
Santa Teresa, Cusco, Peru
Process
Washed
Variety
Geisha & Bourbon
Producer
Rolando Ramirez Sanchez【Miscabamba Alta】
Finca Deborah [NIRVANA] {Filter}
France|PEOPLE POSSESSION

$53.36 · 100g · $53.36/100g

Details

Origin
PANAMA (LOS POZOS, VOLCAN, CHIRIQUI) 2000m
Process
ANAEROBIC NATURAL
Variety
GEISHA
Producer
JAMISON SAVAGE
Finca El Jardín - Washed [Geisha]
Netherlands|Mellow Coffee Roasters

$18.77 · 200g · $9.39/100g

2 sizes
  • 200g — $18.77 ($9.39/100g)
  • 1000g — $84.20 ($8.42/100g)

Details

Origin
Santa Bárbara, Antioquia, Colombia
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Leonardo Henao
Panama Janson Coffee Geisha Natural Lot 26-135
UAE|Julith Coffee

$27.23 · 40g · $68.07/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Janson Coffee
Panama — Lerida [Geisha Honey 832] - 100g
USA|Ondo Coffee

$41.00 · 100g · $41.00/100g

Details

Origin
Boquete, Panama
Process
Honey
Variety
Geisha
Panama Janson Lot 982 Anaerobic Washed Geisha - 100g
USA|Ondo Coffee

$53.00 · 100g · $53.00/100g

Details

Origin
Panama
Process
Anaerobic Washed
Variety
Geisha
Producer
Janson Family; Tizingal, Chiriqui, Panama
DEMÓSTENES TANTALEÁN, Anoxic Washed Gesha
UK|PLOT Roasting

$30.00 · 200g · $15.00/100g

2 sizes
  • 200g — $30.00 ($15.00/100g)
  • 1000g — $124.00 ($12.40/100g)

Details

Origin
La Malquerida, Tacabamba, Chota, Cajamarca, Peru
Process
Anoxic Washed
Variety
Gesha
Producer
Demóstenes Tantaleán Acuña
California - FRINJ Finca 1890 Gesha - Washed Process
USA|Noumenon Coffee

$35.00 · 50g · $70.00/100g

Details

Origin
California
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
FRINJ Finca 1890
Panama - Bambito, Gesha
China|Terraform Coffee

$31.00 · 16g · $193.75/100g

Details

Origin
Panama
Process
Washed
Variety
Gesha (Highland Grace)
Producer
Bambito
PALENZUELA | WASHED GEISHA
Netherlands|Ripsnorter

$47.00 · 100g · $47.00/100g

Details

Origin
Alto Jaramillo, Panama
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Manuel Barsallo
Raul Perez - Guatemala Geisha
Canada|September

$29.00 · 125g · $23.20/100g

Details

Origin
Guatemala, Acatenango
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Raul Perez
Panama Janson Alpes Geisha Natural / Lot 26-89
Taiwan|Simple Kaffa

$84.38 · 100g · $84.38/100g

Details

Origin
Panama - Janson Alpes 26-89
Process
Natural
Variety
Geisha
Aventura Coffee Estates <Reserve Lot 37> - Natural [Geisha]
Netherlands|Mellow Coffee Roasters

$19.34 · 30g · $64.48/100g

2 sizes
  • 30g — $19.34 ($64.48/100g)
  • 100g — $64.40 ($64.40/100g)

Details

Origin
Jaramillo, Chiriquí, Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Aventura Coffee Estates
Colombia Gesha Natural Los Angeles
USA|Luminous Coffee

$34.00 · 200g · $17.00/100g

2 sizes
  • 200g — $35.00 ($17.50/100g)
  • 200g — $34.00 ($17.00/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Natural
Variety
Geisha
Colombia Gesha Anaerobic Washed
USA|Luminous Coffee

$34.00 · 200g · $17.00/100g

2 sizes
  • 200g — $35.00 ($17.50/100g)
  • 200g — $34.00 ($17.00/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Anaerobic Washed
Variety
Geisha
Peru San Ignacio Espresso
Canada|49th Parallel Coffee Roasters

$15.00 · 301g · $6.64/100g

2 sizes
  • 301g — $20.00 ($6.64/100g)
  • 2268g — $137.00 ($6.04/100g)

Details

Origin
Peru - Nueva Alianza, San Ignacio, Cajamarca
Process
Washed
Variety
Catimor, Geisha & Marshell
Producer
Luis Colunche – La Fortuna
Colombia | Mariela Guevara & Yaritza Alvear - Washed Gesha
USA|Brainwave Coffee Roasters

$12.00 · 113g · $10.62/100g

2 sizes
  • 113g — $12.00 ($10.62/100g)
  • 226g — $23.00 ($10.18/100g)

Details

Origin
Chincina, Narino, Colombia
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Mariela Guevara and Yaritza Alvear
Costa Rica Don Eli
Japan|Leaves Coffee Roasters

$0.25 · 100g · $38.25/100g

2 sizes
  • 100g — $38.25 ($38.25/100g)
  • 500g — $152.98 ($30.60/100g)

Details

Origin
Costa Rica - Tarrazu
Process
Honey Reposado
Variety
Geisha
Producer
Carlos Montero
Colombia - CGLE Cerro Azul - Geisha Natural
Malaysia|Wes Ngopi

$10.29 · 75g · $13.72/100g

4 sizes
  • 75g — $10.29 ($13.72/100g)
  • 150g — $17.83 ($11.89/100g)
  • 275g — $32.92 ($11.97/100g)
  • 400g — $47.18 ($11.80/100g)

Details

Origin
Trujillo, Valle del Cauca, Colombia
Process
Natural
Variety
Geisha
Colombia-La Guadua Geisha Washed Lot 1
Canada|R Ki Coffee Lab

$25.41 · 160g · $15.88/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Geisha
Colombia - Franky Hoyas - Tropical Gesha - 8oz
USA|Brandywine Coffee Roasters

$31.00 · 425g · $7.29/100g

Details

Origin
Colombia
Process
"Advanced Washed" Thermal Shock with Orange and Red Fruits Yeast Extract
Variety
Gesha
Guatemala - Bressani Family Gesha - Washed Process
USA|Noumenon Coffee

$32.00 · 125g · $25.60/100g

Details

Origin
Guatemala
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Bressani Family
California - FRINJ Rancho Arroyo Alamar Gesha - Yeast Inoculated Washed Process
USA|Noumenon Coffee

$35.00 · 50g · $70.00/100g

Details

Origin
California
Process
Yeast Inoculated Washed
Variety
Gesha
Producer
FRINJ Rancho Arroyo Alamar
La Dinastía Geisha Natural
USA|Steady State Roasting

$48.00 · 283g · $16.96/100g

2 sizes
  • 283g — $48.00 ($16.96/100g)
  • 907g — $120.00 ($13.23/100g)

Details

Origin
San Adolfo, Colombia
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
La Dinastía
Anthem Natural Gesha by Jamison Savage, Panama
Sweden|Standout Coffee

$41.00 · 100g · $41.00/100g

Details

Origin
Volcán and Boquete, Chiriquí, Panama
Process
Natural
Variety
Gesha
Producer
Jamison Savage
Panama - Elida, Gesha
China|Terraform Coffee

$30.00 · 16g · $187.50/100g

Details

Origin
Panama
Process
DRD Washed
Variety
Gesha (Green Tip) / Torre 0903-230326
Producer
Elida
Colombia Finca Las Flores Citrus-Laden Geisha Natural
UAE|Julith Coffee

$20.42 · 40g · $51.06/100g

Details

Origin
Finca Las Flores, Colombia
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Jhoan Vergara
Panama Janson Coffee Geisha Washed Lot 26-255
UAE|Julith Coffee

$24.51 · 40g · $61.27/100g

Details

Origin
Panama
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Janson Family
Las Marias - Colombia (2026)
Netherlands|Sango Specialty Coffee

$21.00 · 100g · $21.00/100g

Details

Origin
Pijao, Quindio, Colombia
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Jose Giraldo
Panama Finca Kotowa Silvia Marina Geisha Natural Lot 26-4320
UAE|Julith Coffee

$32.68 · 40g · $81.69/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Ricardo Koyner
Los Naranjos - Panama
Netherlands|Sango Specialty Coffee

$21.00 · 100g · $21.00/100g

Details

Origin
Los Naranjos, Boquete, Panama
Process
Natural
Variety
Gesha
Producer
Cuatro Caminos
Monte Alto - Honey Geisha Tarrazú (Costa Rica)
UK|Nostos Coffee

$37.14 · 200g · $18.57/100g

2 sizes
  • 200g — $37.14 ($18.57/100g)
  • 1000g — $135.29 ($13.53/100g)

Details

Origin
Costa Rica
Process
Honey
Variety
Geisha
Producer
Monte Alto
[Rested/Test Roast/Sale] Gesha - Anaerobic Natural - Hacienda La Esmeralda, Mario Arriba 6ANC
USA|Hydrangea

$54.40 · 114g · $47.72/100g

Details

Origin
Mario Arriba lot, Jaramillo, Hacienda La Esmeralda, Boquete, Chiriquí, Panama
Process
Anaerobic Natural with Cold Drying
Variety
Gesha
Producer
The Peterson Family
Filter Roast 250g: Colombia - La Planada - must fermented gesha
Australia|Talo Coffee

$17.56 · 250g · $7.02/100g

Details

Origin
Lago Guaitipan, Colombia
Process
must fermentation
Variety
Gesha
Producer
La Planada
Gesha Village 26/E-04 • Anaerobic Honey • Illubabor Forest • Ethiopia
UK|Taith Coffee

$25.20 · 125g · $20.16/100g

3 sizes
  • 125g — $25.20 ($20.16/100g)
  • 200g — $37.14 ($18.57/100g)
  • 1000g — $145.90 ($14.59/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Anerobic Honey
Variety
Geisha
Producer
Gesha Village
Hacienda La Esmeralda Auction EA4 Montaña Carnaval Natural
USA|Coffee with Dongze

$100.00 · 15g · $666.67/100g

2 sizes
  • 15g — $100.00 ($666.67/100g)
  • 30g — $180.00 ($600.00/100g)

Details

Origin
Cañas Verdes, Hacienda La Esmeralda, Chiriqui, Panama
Process
Natural
Variety
Gesha
Pedro Sagastume - Gesha (2 bag sub only)
USA|Black & White

$28.00 · 340g · $8.24/100g

3 sizes
  • 340g — $28.00 ($8.24/100g)
  • 907g — $72.00 ($7.94/100g)
  • 2267g — $175.00 ($7.72/100g)

Details

Origin
El Sauce, Santa Barbara, Honduras
Process
Washed, Anaerobic Washed
Variety
Gesha
Producer
Pedro Sagastume (and family)
Panama Damarli Estate Noble Geisha — Plot 11, Lot 2 - 100g
USA|Ondo Coffee

$36.00 · 100g · $36.00/100g

Details

Origin
Boquete, Panama
Process
"Noble" Yeast Inoculated Natural
Variety
Gesha
Por Krai (Geisha) Thailand

$17.58 · 100g · $17.58/100g

Details

Origin
Mae Ton Luang, Chiang Mai, Thailand
Process
Washed
Variety
Geisha
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Honey Lot 07901 Cold Room Drying
UAE|Archers Coffee

$41.66 · 100g · $41.66/100g

3 sizes
  • 100g — $41.66 ($41.66/100g)
  • 200g — $83.05 ($41.52/100g)
  • 1000g — $362.15 ($36.22/100g)

Details

Origin
Alto Quiel, Boquete
Process
Honey Cold Room Drying
Variety
Geisha
Producer
Maria Amoruso
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Washed Lot 0774 Cold Room Drying
UAE|Archers Coffee

$41.66 · 100g · $41.66/100g

3 sizes
  • 100g — $41.66 ($41.66/100g)
  • 200g — $83.05 ($41.52/100g)
  • 1000g — $362.15 ($36.22/100g)

Details

Origin
Alto Quiel, Boquete
Process
Washed - Cold Room Drying
Variety
Geisha
Producer
Maria Amoruso
Panama- Arauz Estate CS21 Gesha - DRD Natural Process
USA|Noumenon Coffee

$28.00 · 125g · $22.40/100g

Details

Origin
Panama
Process
DRD Natural
Variety
Gesha
Producer
Arauz Estate CS21