BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

GOÛT & CO

GOÛT & CO is a specialty coffee roaster based in Hong Kong. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from GOÛT & CO.

Top origins
Ethiopia, Colombia, Panama
Common processes
Washed, Natural, Honey
New in last 30 days
7 (13.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-21
Latest restock
2026-09-21

28 coffees in stock (82 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Panama HiU Coffee -Finca Emporio Geisha Anaerobic natural #Popo23109
Hong Kong|GOÛT & CO

$8.92 · 100g · $8.92/100g

Details

Origin
Panama
Process
Anaerobic Natural
Variety
Geisha
Producer
Graciano Cruz
Ethiopia Elto Coffee-Elora Heirloom Washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.29 · 100g · $2.29/100g

2 sizes
  • 100g — $2.29 ($2.29/100g)
  • 250g — $4.46 ($1.78/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed
Variety
Heirloom
Producer
Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene
Panama HiU Coffee -Finca Emporio Geisha Anaerobic honey #Popo2198
Hong Kong|GOÛT & CO

$8.80 · 100g · $8.80/100g

Details

Origin
Panama
Process
Anaerobic Honey
Variety
Geisha
Producer
Graciano Cruz
Kenya Gikira estate SL28&SL34&Ruiru11 &Batian Fully washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$1.91 · 100g · $1.91/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Fully Washed
Variety
SL28 & SL34 & Ruiru11 & Batian
Producer
Gikira Estate
Ethiopia Bochesa 74158 Natural 2026 ToH#1
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.80 · 100g · $2.80/100g

2 sizes
  • 100g — $2.80 ($2.80/100g)
  • 250g — $5.48 ($2.19/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
74158
Producer
Bochessa
Costa Rica Volcan Azul SL28 Fully washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.29 · 100g · $2.29/100g

Details

Origin
Costa Rica
Process
Fully Washed
Variety
SL28*
Producer
Alejo Castro Kahle
Ethiopia Elto Coffee-Elora 74158mini Honey
Hong Kong|GOÛT & CO

$3.44 · 100g · $3.44/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Honey
Variety
74158 mini
Producer
Elto Coffee-Elora
Colombia El Roble Geisha Washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.93 · 100g · $2.93/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Chilito
Brazil  Fazenda Olhos D'Água Arara Natural 2025 CoE Experimental #4
Hong Kong|GOÛT & CO

$5.61 · 100g · $5.61/100g

Details

Origin
Brazil
Process
Natural
Variety
Arara*
Producer
Flávio Márcio Ferreira Da Silva
Ethiopia Gonjobe 74158 Anaerobic natural
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.68 · 100g · $2.68/100g

2 sizes
  • 100g — $2.68 ($2.68/100g)
  • 250g — $5.10 ($2.04/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Anaerobic Natural
Variety
74158
Producer
Basha Bekele (2024 Ethiopia CoE Winner)
Brazil  Sitio Pedro Varinhasa Arara Honey 2025 CoE Washed & Honey #4
Hong Kong|GOÛT & CO

$5.99 · 100g · $5.99/100g

Details

Origin
Brazil
Process
Honey
Variety
Arara*
Producer
Ercilei José De Oliveira
Colombia La Siria Geisha Washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.93 · 100g · $2.93/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Anibal Sanchez
Ethiopia Gonjobe 74158 Slow dry natural
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.55 · 100g · $2.55/100g

2 sizes
  • 100g — $2.55 ($2.55/100g)
  • 250g — $5.10 ($2.04/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Slow Dry Natural
Variety
74158
Producer
Basha Bekele (2024 Ethiopia CoE Winner)
Ethiopia  Shalaye 74110&74112&74165 Mossto natural
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.29 · 100g · $2.29/100g

2 sizes
  • 100g — $2.29 ($2.29/100g)
  • 250g — $4.59 ($1.84/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Mossto Natural *
Variety
74110
Producer
Shalaye
Ethiopia Gesha Village-Oma Gesha1931 Mossto Honey Rarities#Oma E-19
Hong Kong|GOÛT & CO

$6.25 · 100g · $6.25/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Mossto Honey
Variety
Gesha 1931
Producer
Rachel & Adam Overton
Panama Kotowa Duncan Ethiopian heirloom Natural
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.93 · 100g · $2.93/100g

Details

Origin
Boquete,Chiriquí, Panama
Process
Natural
Variety
Ethiopian heirloom
Producer
Ricardo Koyner
Ecuador Finca Meridiano Typica Mejorado Classic washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$3.31 · 100g · $3.31/100g

Details

Origin
Ecuador
Process
Classic Washed
Variety
Typica Mejorado
Producer
Mario Hervas Chauvin
Costa Rica El Cola Roja SL28 Natural
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.80 · 100g · $2.80/100g

2 sizes
  • 100g — $2.80 ($2.80/100g)
  • 250g — $5.48 ($2.19/100g)

Details

Origin
Costa Rica
Process
Natural
Variety
SL28
Producer
Senel Campos Valverdee
Ethiopia Banko Chelchele Heirloom Super natural
Hong Kong|GOÛT & CO

$1.66 · 100g · $1.66/100g

3 sizes
  • 100g — $1.66 ($1.66/100g)
  • 250g — $3.19 ($1.27/100g)
  • 500g — $5.74 ($1.15/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Super Natural
Variety
Heirloom
Producer
Banko Chelchele
Costa Rica Volcan Azul Geisha Anaerobic natural #VA nano
Hong Kong|GOÛT & CO

$3.57 · 100g · $3.57/100g

Details

Origin
Costa Rica
Process
Anaerobic natural
Variety
Geisha
Producer
Alejo Castro Kahle
Ethiopia Elto Coffee-Mofa Heirloom Washed honey
Hong Kong|GOÛT & CO

$3.06 · 100g · $3.06/100g

2 sizes
  • 100g — $3.06 ($3.06/100g)
  • 250g — $6.12 ($2.45/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed honey
Variety
Heirloom
Producer
Eliyas Dukamo & Atiklit Dejene
Ethiopia Lecho 74110 Fully washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$2.17 · 100g · $2.17/100g

3 sizes
  • 100g — $2.17 ($2.17/100g)
  • 250g — $4.08 ($1.63/100g)
  • 500g — $7.39 ($1.48/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Fully washed
Variety
74110
Producer
Lecho Washing Station
Ethiopia Banko Taratu Heirloom Double Washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$1.91 · 100g · $1.91/100g

3 sizes
  • 100g — $1.91 ($1.91/100g)
  • 250g — $3.70 ($1.48/100g)
  • 500g — $6.63 ($1.33/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Double Washed
Variety
Heirloom
Producer
Banko Taratu
Ethiopia Alo Coffee-Murgo 74158 K72 washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$3.06 · 100g · $3.06/100g

2 sizes
  • 100g — $3.06 ($3.06/100g)
  • 250g — $5.99 ($2.40/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
K72 washed
Variety
74158
Producer
Tamiru Tadesse & Messi
Ethiopia  Alo Coffee-Godicho 74112&74158 Natural
Hong Kong|GOÛT & CO

$1.53 · 100g · $1.53/100g

3 sizes
  • 100g — $1.53 ($1.53/100g)
  • 250g — $3.19 ($1.27/100g)
  • 500g — $5.74 ($1.15/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
74112&74158
Producer
Tamiru Tadesse & Messi
Honduras El Laurel Parainema Washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$1.91 · 100g · $1.91/100g

2 sizes
  • 100g — $1.91 ($1.91/100g)
  • 250g — $3.70 ($1.48/100g)

Details

Origin
Honduras
Process
Washed
Variety
Parainema
Honduras La Piedra Pacas Washed
Hong Kong|GOÛT & CO

$1.40 · 100g · $1.40/100g

3 sizes
  • 100g — $1.40 ($1.40/100g)
  • 250g — $2.68 ($1.07/100g)
  • 500g — $4.84 ($0.97/100g)

Details

Origin
Honduras
Process
Washed
Variety
Pacas
Producer
Marisa Dilcia Hernandez
Panama Elida estate-Loma Geisha CRD MEC. washed #040426
Hong Kong|GOÛT & CO

$8.29 · 100g · $8.29/100g

Details

Origin
Panama
Process
CRD MEC. washed
Variety
Geisha
Producer
The Lamastus Family