Geisha Variety Coffee
An overview of every coffee BeanHoard is tracking grown from the Geisha variety.
Variety
Geisha
790 coffees
Price / 100g
$11.39 – $79.65
median $33.86 · 750 lots
Top origins
Panama, Colombia, Peru
Top processes
Washed, Natural, Honey
Just arrived
- Janson Estate Lot 26-173, Panama, Natural
Ona · 3 hours and 4 minutes ago
- Panama El Salto Geisha Washed
Paradise Coffee Roasters · 4 hours and 36 minutes ago
Last updated 2026-09-29
696 Geisha variety coffees — page 14 of 14
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated

$89.95 · 170g · $52.91/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Natural
- Variety
- Geisha
- Producer
- Elida Estate

$24.22 · 100g · $24.22/100g
3 sizes
- 100g — $24.22 ($24.22/100g)
- 250g — $56.09 ($22.44/100g)
- 500g — $96.89 ($19.38/100g)
Details
- Origin
- Cuilco, Huehuetenango, Guatemala(クイルコ,ウエウエテナンゴ)
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha(ゲイシャ)
- Producer
- Aurelio Villatoro Castillo(アウレリオ・ヴィジャトロ)

![● 【送料無料】 パナマ エスメラルダ ゲイシャ ( PANAMA LA ESMERALDA PRIVATE COLLECTION "GEISHA" ) [C]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0430/3755/6896/products/4993199678661c1.jpg?v=1765180940)
$29.26 · 100g · $29.26/100g
3 sizes
- 100g — $29.26 ($29.26/100g)
- 250g — $58.52 ($23.41/100g)
- 500g — $109.70 ($21.94/100g)
Details
- Origin
- PANAMA
- Process
- Fully Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Sogestal Kayanza

Even Coffee (Sold by Speciality Coffee CA)
$65.00 · 100g · $65.00/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Washed – Cool Fermentation
- Variety
- Gesha
- Producer
- Finca Las Margaritas

$45.00 · 60g · $75.00/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Peterson Family

$54.00 · 114g · $47.37/100g
3 sizes
- 114g — $54.00 ($47.37/100g)
- 227g — $95.00 ($41.85/100g)
- 907g — $347.00 ($38.26/100g)
Details
- Origin
- Lot Vuelta, Elida Estate, Chiriquí, Panama
- Process
- Natural + Dark Room Drying
- Variety
- Gesha
- Producer
- Lamastus Family

$54.00 · 114g · $47.37/100g
3 sizes
- 114g — $54.00 ($47.37/100g)
- 227g — $95.00 ($41.85/100g)
- 907g — $347.00 ($38.26/100g)
Details
- Origin
- Lot Torre, Elida Estate, Chiriqui, Panama
- Process
- Washed + Dark Room Drying
- Variety
- Gesha
- Producer
- Lamastus Family

$21.00 · 50g · $42.00/100g
Details
- Origin
- Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Altitude: 1,800m

$28.88 · 120g · $24.07/100g
Details
- Process
- Thermal Shock
- Variety
- Geisha

$22.59 · 100g · $22.59/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Honey
- Variety
- Geisha

$19.00 · 100g · $19.00/100g
3 sizes
- 100g — $19.00 ($19.00/100g)
- 200g — $36.00 ($18.00/100g)
- 400g — $69.00 ($17.25/100g)
Details
- Origin
- Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Dalton Family

$31.61 · 100g · $31.61/100g
2 sizes
- 100g — $31.61 ($31.61/100g)
- 200g — $62.33 ($31.17/100g)
Details
- Origin
- Iris Estate, Panama
- Process
- Nitrogen Controlled Fermentation Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jamison Savage, Sasa Sestic, Elvin Siew

$152.09 · 250g · $60.84/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Criolic Folio™ Yellow
- Variety
- Gesha
- Producer
- Volcan Valley

$4.78 · 50g · $9.56/100g
4 sizes
- 50g — $4.78 ($9.56/100g)
- 100g — $7.65 ($7.65/100g)
- 200g — $14.02 ($7.01/100g)
- 300g — $21.04 ($7.01/100g)
Details
- Origin
- Tanzania - Karatu, Ngorongoro, Oldeani
- Process
- Natural
- Variety
- Kent, Pacamara, Geisha, SL28, etc.
- Producer
- Acacia Hills

$43.50 · 125g · $34.80/100g
Details
- Origin
- Colombia, Cauca
- Process
- Zeolite Natural
- Variety
- Geisha
- Producer
- Alex Bermudez

$27.50 · 125g · $22.00/100g
Details
- Origin
- Colombia, Piendamó, Cauca, Colombia
- Process
- Anaerobic Washed with Yeast Inoculation & Thermal Shock
- Variety
- Geisha
- Producer
- Wilton Benitez

$27.50 · 125g · $22.00/100g
Details
- Origin
- Colombia, Piendamó, Cauca, Colombia
- Process
- Anaerobic Washed with Yeast Inoculation & Thermal Shock
- Variety
- Geisha
- Producer
- Wilton Benitez

$16.00 · 113g · $14.16/100g
4 sizes
- 113g — $16.00 ($14.16/100g)
- 283g — $32.00 ($11.31/100g)
- 907g — $90.00 ($9.92/100g)
- 2267g — $180.00 ($7.94/100g)
Details
- Origin
- Salgar, Antioquia, Colombia
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Pablo Gómez

$8.29 · 100g · $8.29/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- CRD MEC. washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- The Lamastus Family

$29.95 · 170g · $17.62/100g
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Anaerobic
- Variety
- Geisha, Bourbon, Caturra
![[Rested] Gesha - Washed - Finca Mi Finquita, Lot Y](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0693/6887/3282/files/Jasmine_Apricot_Meyerlemon_cf89f183-1006-4186-ba16-19801947eb91.jpg?v=1771086230)
$55.00 · 114g · $48.25/100g
Details
- Origin
- Los Pozos, Tierras Altas, Chiriqui, Panama
- Process
- Washed
- Variety
- Gesha
- Producer
- Hartmann Family


$27.31 · 100g · $27.31/100g
2 sizes
- 100g — $27.31 ($27.31/100g)
- 1000g — $133.12 ($13.31/100g)
Details
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Gesha

$108.92 · 40g · $272.29/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Natural
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jose Gallardo
![Santa Elena [Geisha Lotus Tanat Lot]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-santaelenalotustanat.png)
$41.98 · 100g · $41.98/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Lavé - Fermentation à froid 120h
- Variety
- Geisha
- Producer
- Cafelino - Santa Elena Estate

$29.58 · 250g · $11.83/100g
3 sizes
- 250g — $29.58 ($11.83/100g)
- 1000g — $105.82 ($10.58/100g)
- 3000g — $317.45 ($10.58/100g)
Details
- Origin
- Brasil · Minas Gerais · Campo das Vertentes · Santo Antônio do Amparo
- Process
- natural anaeróbico
- Variety
- Geisha
- Producer
- Gabriel Lamounier Vieira y Elisa Paiva Lamounier

$26.53 · 126g · $21.05/100g
3 sizes
- 126g — $26.53 ($21.05/100g)
- 250g — $53.05 ($21.22/100g)
- 1000g — $176.40 ($17.64/100g)
Details
- Origin
- Costa Rica
- Process
- Slow Natural
- Variety
- Gesha

$6.00 · 40g · $15.00/100g
3 sizes
- 40g — $6.00 ($15.00/100g)
- 250g — $18.00 ($7.20/100g)
- 1000g — $64.00 ($6.40/100g)
Details
- Origin
- Brazil
- Process
- Natural
- Variety
- Geisha
- Producer
- Rio Brilhante

$32.00 · 150g · $21.33/100g
Details
- Origin
- San Pedro Necta, Huehuetenango, Guatemala
- Process
- Fully washed
- Variety
- Gesha
- Producer
- Morales family, Finca Rosma

$160.67 · 1000g · $16.07/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- washed
- Variety
- geisha
- Producer
- marcel miranda

$255.69 · 1000g · $25.57/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- natural
- Variety
- geisha
- Producer
- manuel alexander barsallo

$255.69 · 1000g · $25.57/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- oxidation natural
- Variety
- geisha
- Producer
- manuel alexander barsallo

$362.23 · 1000g · $36.22/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- washed
- Variety
- geisha
- Producer
- peterson family

$410.24 · 1000g · $41.02/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- anaerobic natural
- Variety
- geisha
- Producer
- peterson family

$36.74 · 50g · $73.48/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- washed
- Variety
- geisha
- Producer
- peterson family

$44.09 · 50g · $88.17/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- anaerobic natural
- Variety
- geisha
- Producer
- peterson family

$36.74 · 50g · $73.48/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- washed
- Variety
- geisha
- Producer
- peterson family

$35.51 · 100g · $35.51/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- washed
- Variety
- geisha
- Producer
- marcel miranda

$37.96 · 100g · $37.96/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- cold room dry, washed
- Variety
- geisha
- Producer
- marcel miranda

$37.96 · 100g · $37.96/100g
Details
- Origin
- chiriqui, Panama
- Process
- cold room dry, washed
- Variety
- geisha
- Producer
- marcel miranda

$24.00 · 100g · $24.00/100g
Details
- Origin
- Ortega, Tolima
- Process
- Washed
- Variety
- Gesha

$35.00 · 150g · $23.33/100g
3 sizes
- 150g — $35.00 ($23.33/100g)
- 500g — $105.00 ($21.00/100g)
- 1000g — $200.00 ($20.00/100g)
Details
- Origin
- Santa Bárbara, Honduras
- Process
- 48-hour Anaerobic Washed
- Variety
- Geisha

$19.00 · 250g · $7.60/100g
2 sizes
- 250g — $19.00 ($7.60/100g)
- 1000g — $65.00 ($6.50/100g)
Details
- Origin
- Fazenda Rio Brilhante, Colombia
- Process
- Natural
- Variety
- Gesha
- Producer
- Ignacio Urban

$33.18 · 100g · $33.18/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Natural
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jean Paul Langenstein
