BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Norma Supply Co.

Norma Supply Co. is a specialty coffee roaster based in Illinois, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Norma Supply Co..

Top origins
Colombia, Ethiopia, Kenya
Common processes
Washed, Natural, Fully washed
New in last 30 days
35 (61.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-23
Latest restock
2026-09-23

60 coffees in stock (793 total) — page 1 of 2

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Kathima Embu - Washed SL28 & 34, & Ruiri 11 - Manyata, Embu, Kenya - SL28, SL34, Batian, Ruiri II - Washed - Kenya 8oz
USA|Norma Supply Co.

$23.00

Details

Origin
Manyata, Embu
Process
Washed
Variety
SL28, SL34, Batian, Ruiri II
Producer
Kathima Factory, 2200 Local Producers
Finca Tamana Variedad Espresso - Variedad Colombia - Washed - Colombia 250g
USA|Norma Supply Co.

$24.00 · 250g · $9.60/100g

Details

Origin
El Pital, Huila
Process
Washed
Variety
Variedad Colombia
Producer
Elias Roa & Bellanid Sanchez
Guiliar Pérez Cuéllar - Pink Bourbon - Washed - Colombia 250g
USA|Norma Supply Co.

$25.50 · 250g · $10.20/100g

Details

Origin
Santa Maria, Huila
Process
Hand-picked at peak ripeness. Floated to further remove defects. Held in-cherry for 24 hours. De-pulped. Dry-fermented for 48 hours. Washed. Dried on raised beds until moisture content reaches 10.5%
Variety
Pink Bourbon
Hacienda La Esmeralda, Mario Arriba 6ANC - Gesha - Anaerobic Natural - Panama 4oz
USA|Norma Supply Co.

$68.00

Details

Origin
Mario Arriba lot, Jaramillo, Hacienda La Esmeralda, Boquete, Chiriquí, Panama
Process
Anaerobic Natural with Cold Drying
Variety
Gesha
Producer
The Peterson Family
Habtamu Fikadu Danche - Kurume and Dega - Washed - Ethiopia 250g
USA|Norma Supply Co.

$26.00

Details

Origin
Danche, Gedeb
Process
Washed
Variety
Kurume and Dega
Producer
Habtamu Fekadu Aga
Gachatha Espresso - SL28, SL34, Ruiru 11, Batian - Washed - Kenya 1kg
USA|Norma Supply Co.

$75.00 · 1000g · $7.50/100g

Details

Origin
Nyeri
Process
Washed
Variety
SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
Producer
Several smallholders farmers
Othosololo - Honey Process Heirloom - Guji, Ethiopia - Primarily JARC 74158 with some JARC 74112, 74110 - Honey - Ethiopia 8oz
USA|Norma Supply Co.

$24.00

Details

Origin
Guji Oromia
Process
Honey
Variety
Primarily JARC 74158 with some JARC 74112, 74110
Producer
Osolo Washing Station / 150 producers from Wocho Sololo, Tabata, Mebocho, and Mender
Shoondhisa - Landrace - Natural - Ethiopia 250g
USA|Norma Supply Co.

$25.00

Details

Origin
Guji, Shoondhisa kebele
Process
Natural
Variety
Landrace
Producer
Sookoo Coffee (approximately 35 smallholder farmers)
Fincas Del Putushio - Mejorado - Washed - Ecuador 125g
USA|Norma Supply Co.

$39.00

Details

Origin
Loja, Putushio
Process
Washed
Variety
Mejorado
Producer
Jose Jijon, Pepe Jijon, Francisco Vintimilla
Gaturiri AB - Blend - Washed - Kenya 150g
USA|Norma Supply Co.

$22.00 · 150g · $14.67/100g

Details

Origin
Nyeri
Process
Double soaked, fully washed
Variety
SL28, SL34, K7, Ruiru 11
Producer
Falcon
Hacienda El Obraje- Gesha - Washed - Colombia 4oz
USA|Norma Supply Co.

$25.00

Details

Origin
Hacienda El Obraje, Nariño, Colombia
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Pablo Andrés Guerrero
Kamwangi AB - Field Blend - Washed - Kenya 250g
USA|Norma Supply Co.

$25.00

Details

Origin
Kirinyaga County, Ngariama
Process
Washed
Variety
SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
Producer
Kamwangi Factory (smallholder farmers)
Evin Moreno - Pacas - Cold Washed - Honduras 150g
USA|Norma Supply Co.

$21.50 · 150g · $14.33/100g

Details

Origin
El Cedral, Santa Barbara
Process
72hr cold cherry, 12hr mucilage, washed
Variety
Pacas
Producer
Direct
Peach - Finca El Paraiso - Pink Bourbon - Thermal Shock + Two Stage Fermentation - Colombia 114g
USA|Norma Supply Co.

$21.00

Details

Origin
El Paraiso, Cauca
Process
Thermal Shock + Two Stage Fermentation
Variety
Pink Bourbon
Producer
Samuel Diego Bermudez
Neon Sorbet - Pink Bourbon - Inoculation process with sugarcane decaffeination - Colombia 200g
USA|Norma Supply Co.

$26.00

Details

Origin
Piendamó, Cauca
Process
Inoculation process with sugarcane decaffeination
Variety
Pink Bourbon
Producer
Wilton Benitez
Faver Ninco - Papayo - Yeast Inoculated & Washed - Colombia 1kg
USA|Norma Supply Co.

$85.00

Details

Origin
Santa Maria, Huila
Process
Yeast Inoculated & Washed
Variety
Papayo
Producer
Faver Ninco
Faver Ninco - Papayo - Yeast Inoculated & Washed - Colombia 250g
USA|Norma Supply Co.

$25.00

Details

Origin
Santa Maria, Huila
Process
Yeast Inoculated & Washed
Variety
Papayo
Producer
Faver Ninco
Hacienda La Esmeralda, Mario Abajo 6FB - Gesha - Washed - Panama 4oz
USA|Norma Supply Co.

$68.00

Details

Origin
Cañas Verdes, Hacienda La Esmeralda, Chiriqui, Panama
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
The Peterson Family
William Ortiz - Chiroso - Washed - Colombia 250g
USA|Norma Supply Co.

$27.25 · 250g · $10.90/100g

Details

Origin
Pitalito, Huila
Process
Hand-picked at peak ripeness. Floated to further remove defects. Held in-cherry overnight. De-pulped. Dry-fermented for 36 hours. Washed. Dried on raised beds until moisture content reaches 10.5%.
Variety
Chiroso
Karimikui AB - SL28, SL34 - Washed - Kenya 10.5oz
USA|Norma Supply Co.

$26.00 · 297g · $8.75/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Fully washed
Variety
SL28, SL34
Finca El Pedregal - Pink Bourbon - Washed - Colombia 8oz
USA|Norma Supply Co.

$24.00

Details

Origin
Finca El Pedregal, Inza, Narino, Colombia
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Neftalí Fajardo
Siti - Landrace - Washed - Ethiopia 250g
USA|Norma Supply Co.

$25.50 · 250g · $10.20/100g

Details

Origin
Chelbesa, Gedeb, Gedeo
Process
Hand-picked at peak ripeness. Floated to further remove defects. De-pulped. Grade 1 density separated. Fermented underwater for 36 hours. Dried on raised beds for 10-14 days.
Variety
Ethiopian Landrace
Las Perlitas - Pink Bourbon and Caturra - Anaerobic Washed - Colombia 250g
USA|Norma Supply Co.

$25.00

Details

Origin
Huila
Process
Anaerobic Washed
Variety
Field Blend (Pink Bourbon and Caturra)
Producer
Various
Jellybean - Castillo - Washed with Thermal Shock & Double Fermentation - Colombia 200g
USA|Norma Supply Co.

$28.00

Details

Origin
Cauca, Colombia
Process
Washed with Thermal Shock & Double Fermentation
Variety
Castillo
Producer
Alex Bermudez
Dehong, Yi Nian Yi Su Collective - Catimor - Anaerobic Yeast Washed - China 8oz
USA|Norma Supply Co.

$25.00

Details

Origin
Yi Nian Yi Su Collective, Dehong, Yunnan, China
Process
Anaerobic Yeast Washed "知秋 (Zhiqiu)"
Variety
Catimor
Producer
Luo Yuan Chen
Ruby Rush - Blend - Anaerobic Washed - Colombia 250g
USA|Norma Supply Co.

$22.00

Details

Origin
Huila
Process
Anaerobic Washed
Variety
mixed
Producer
various
Pillcocaja Coffee - Typica - Anaerobic Washed - Ecuador 8oz
USA|Norma Supply Co.

$28.00

Details

Origin
Pillcocaja Coffee, Azuay, Ecuador
Process
Anaerobic Washed
Variety
Typica
Producer
Ana Crespo
Mullugeta Muntasha - Jarc 74158- Natural - Ethiopia 1kg
USA|Norma Supply Co.

$85.00 · 454g · $18.72/100g

Details

Origin
Sidama, Arbegona
Process
Natural
Variety
Jarc 74158
Producer
Mullugeta Muntasha
Finca Tamana  - Variedad Colombia - Washed - Colombia 250g
USA|Norma Supply Co.

$24.00 · 250g · $9.60/100g

Details

Origin
El Pital, Huila
Process
Washed
Variety
Variedad Colombia
Producer
Elias Roa & Bellanid Sanchez
Letty Bermudez - Finca El Paraiso - Geisha - Double fermentation thermal shock - Colombia 114g
USA|Norma Supply Co.

$29.00

Details

Origin
El Paraiso, Cauca
Process
Double fermentation thermal shock
Variety
Geisha
Producer
Samuel Diego Bermudez
Rosegold Espresso 12oz
USA|Norma Supply Co.

$24.00

Details

Origin
global
Process
mixed
Variety
mixed
Producer
various
Rosegold Espresso 1kg
USA|Norma Supply Co.

$50.00

Details

Origin
global
Process
primarily washed
Variety
mixed
Producer
various
Habtamu Fikadu - Kurume, Dega - Washed - Ethiopia 10.5oz
USA|Norma Supply Co.

$28.00 · 297g · $9.43/100g

Details

Origin
Ethiopia
Process
Fully washed
Variety
Kurume and Dega
Juan Peña - Typica Mejorado - Washed - Ecuador 250g
USA|Norma Supply Co.

$28.00

Details

Origin
Saraguro Formation, Loja
Process
Washed
Variety
Typica Mejorado
Producer
Juan Peña
Luna Bermudez - Finca El Paraiso - Gesha - Double fermentation thermal shock - Colombia 114g
USA|Norma Supply Co.

$29.00

Details

Origin
El Paraiso, Cauca
Process
Double fermentation thermal shock
Variety
Gesha
Producer
Samuel Diego Bermudez
Hadeso - Landrace - Washed - Ethiopia 250g
USA|Norma Supply Co.

$24.00

Details

Origin
Guji Zone, Shakisso woreda
Process
Washed
Producer
Hadeso Washing Station (Testi Coffee)
Kenya Tegu AB - SL-28 field blend - Washed - Kenya 125g
USA|Norma Supply Co.

$16.00

Details

Origin
Nyeri
Process
Washed
Variety
SL-28 field blend
Producer
multiple smallholder farmers
Buttercream - Castillo - Advanced Anaerobic Washed with Thermal Shock - Colombia 250g
USA|Norma Supply Co.

$29.50

Details

Origin
Cauca, Colombia
Process
Advanced Anaerobic Washed with Thermal Shock
Variety
Castillo
Producer
Diego Bermudez
Edgar Eladio Ossa - Caturra, Castillo - Washed - Colombia 10.5oz
USA|Norma Supply Co.

$27.00 · 297g · $9.09/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Fully washed
Variety
Caturra, Castillo